• Nevíte, kde se vzalo pojmenování - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Nevíte, kde se vzalo pojmenování. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Nevíte, kde se vzalo pojmenování

  • Myslíte si, že pojmenování nečaj je vhodné pro ovocné a jiné čaje?



    Další informace


  • Ahoj nevíte kde seženu nebo kde by se dal sehnat nějaký manažer??? Děkuji za odpověď

    a co personální agentury?

    Další informace


  • Kdy a odkud se vzalo cukroví?

    Doplňuji:Myslela jsem celkově cukroví.Děkuji Annas.

    Další informace


  • Odkud se vzalo gesto zvednutého prostředníku v zaťaté pěsti?

    Jaký má dnes význam?

    Další informace


    Kde se vzalo slovo kocovina?

    Slovo kocovina původně znamenalo výtržnost a vzniklo obměnou slova kočičina, kterým se označovaly výtržnosti proti mladoboleslavskému hejtmanovi Kotzovi v roce 1848. Ve druhé polovině 19. století začalo slovo kocovina pod vlivem německého výrazu Kater, které označuje kocoura i stav po alkoholovém opojení, nabývat dnešního významu. Dříve se také říkalo Katzenjammer (kočičí nářek).[5] Z němčiny čerpala obdobným způsobem také polština: kac, kacenjamer, kociokwik (česky kočičí kvik).

    Další informace


    Jak by to vypadalo, kdyby se ČR stalo německým teritoriem?

    Zajímalo by mě, jak by to asi vypadalo kdyby se ČR spojila s Německem a byl tímto jeden stát, tzn. že by se ČR stalo německým teritoriem a byl tímto jeden národ s jedním prezidentem, hymnou, ekonomikou, vlajkou a státními zákony. Děkuji.

    Další informace


    Co je to vlastně „brdo“,a kde se vzalo?

    Říká se třeba,že všechno je na jedno brdo,nebo,ty brďo,atd.Doplňuji:Děkuji.

    Další informace


  • Platí stále, že pojmenování měsíce října bylo správně vybrané podle říje?

    Užívá se pojem říje u všech samců?

    Další informace


  • Víte, jaký mají původ tato pojmenování?

    Zeměpisná vlastní jména jsou zajímavá, podávají svědectví o tom, jak krajina dříve vypadala. Zkuste odhadnout jejich dnešní význam. Z čeho jsou názvy odvozené?1. Nebeský rybník2. pole Podboučí3. bažina Kaliště4. pozemek Kopanina5. mlýn Klapálek6. kopec Šibeňák7. les Trojmezí8. pastvina Jíloviště9. obec Potůčky10. louka MáčeňDoplňuji:Jsem ráda, že aspoň někdo se pokusil o vysvětlení. Odpovědi jsou správné, takže význam nebudu doplňovat.Děkuji.

    Další informace


    S čím nebo s kým souvisí pojmenování cereálie a jaký mělo původní význam?

    Slovo cereálie je výraz odvozený od jména Ceres, což byla řecká bohyně sklizně a zemědělství. Označuje všechny obilniny a výrobky u nichž je hlavní složkou obilí. Mezi obilí patří běžně u nás pěstovaná pšenice, ječmen, žito, oves nebo kukuřice. Patří sem taky dnes už celkem zapomenuté druhy jako jáhly (proso) nebo pohanka

    Další informace


    Od čeho je odvozeno pojmenování sinice?

    Sinice pochází ze slova sinný, což znamená „modrý“. Stejně jako jejich latinský název, pochází z řeckého cyanos a má stejný význam. a href"http://is.muni.cz/th/376199rif_b/BP-Duranova.txt" rel"nofollow" http://is.muni.cz/ hellip /a a href"http://webcache.googleusercontent.com/search?qcache:F-o5jJRdpwwJ:is.muni.cz/th/376199rif_b/BP-Duranova.txt+ cd4 hlcs ctclnk glcz clientfirefox-a" rel"nofollow" http://webcache.googleusercont ent.com/ hellip /a

    Další informace


    Nevíte, jak vzniklo pojmenování kinderhulán a jaký je jeho význam?

    Děkuji.Doplňuji:Pájo, nachytal jste mě na hruškách. Děkuji za odkaz.

    Další informace


    Kde se vzalo v naší mateřštině ů? Je ještě v nějakém jazyce použito diakritické znaménko v podobě kroužku?

    „Kroužek je diakritické znaménko, které používá především čeština ve spojení s písmenem U pro označení délky: ů a severské jazyky (švédština, finština, dánština, norština) nad písmenem A: Å což značí výslovnost blízkou zavřenému [o].“ a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Krou%C5%BEek_(diakritika)" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a V češtině máme dvě dlouhá u – s čárkou a kroužkem. Ú zůstalo ve slovech přejatých – túra, kúra atd, někdy s významem“cizosti“. Často se používá i v nářečí - štrúdl, nebo trúba. . Kroužkované u pak v českých slovech uprostřed nebo na jejich konci – kůra, dům, domů, košů atd.Původně ů v češtině neexistovalo – předcházelo mu ó – dóm, kóň, bóh a hradóv,. Toto ó se vyslovovalo se zaokrouhlenými rty – jako /uo/ – duom, buoh, hraduov.Jako to bylo dál? Asi v 16. století se slova s „uo“ začala vyslovovat a psát jako /ú/. Jak to často bývá, objevili se jedinci, kterým se tato změna nelíbila.Tentokrát to byli písaři, kteří místo čárky nad u začali psát malý kroužek - takže původní o zmenšili a přesunuli nad u.. Tento vzdor písařů zplsobil, že malinkaté o nad u jako pozůstatek uo je dnešní ů.Potvrdilo se, že každé zlo je občas k něčemu dobré. Od té doby rozlišujeme pravopis slov domácích a přejatých., pokud jde o dlouhá u.Vl. vědomosti z vývoje jazyka.

    Další informace


    Kde se vzalo označení pro cikány moroši?

    Není to nějaké nářečí?Doplňuji:Jugar: Ne, to jsem nikdy neslyšel.

    Další informace


    Kde se vzalo hovorové označení pro burana a hospodského povaleče řepák?

    Má to co do činění s městskou částí Praha-Řepy či s řepákem - zeleninou z čeledi brukvovitých?

    Další informace


    Jak zjistím např. u 108Ag+3 počet protonů,neutronů, elektronu a pojmenování?

    Tady to máš vysvětlené: a href"http://chemiesychrov.sweb.cz/8-procvic-nukleon.cislo,%20pocetNeutronu.pdf" rel"nofollow" http://chemiesychrov.sweb.cz/ hellip /a

    Další informace


    Co se myslí, když se řekne že to vzalo hever ?

    Co za to může a kdy se to stane.Doplňuji:Pravdu má vagra, ale palec mu dát nemůžu neodpověděl !! Viz. diskuze.Neznáte to, nebo se tomu u Vás říká jinak ?

    Další informace


    Projet to na plný čáře, kde se to vzalo? Proč na plný čáře?

    Čára - mínilo se jí i čára hraniční, až po kterou je něco dovoleno nebo zakázané, např. linie, která čarodějný kruh ( kde nemají nebo mají démoni svou moc) nemají, pak přeneseně linie cílová, mez (limit) dovolená pravidlem - dělati něco přes čáru.Plný celý, úplný. Projet - expresívně - prohrát. Čára stanovený limit.Projel to na plné (celé) čáře - prohrál to docela (zcela) nad stanovený limit. (určenou mez, hranici)V. Machek a jeho Etymologický slovníkDoplňuji:Čára - mínila se jí i čára hraniční, až po kterou je něco dovoleno nebo zakázané, např. linie, vymezující tzv. čarodějný kruh ( kde nemají nebo mají démoni svou moc), pak přeneseně linie cílová, mez (limit) dovolené pravidlem - dělati něco přes čáru...

    Další informace


  • Jaký původ má pojmenování manžela dcery zeť ?

    Rejzek a Etymologický slovník uvádí:zeť. Stč. zět ‘zeť, švagr’. Všesl. (kroměluž.) - p. zięć, r. zjat’, s./ch. zȅt, stsl.zętь. Psl. *zętь je příbuzné s lit. žéntas,lot. znuots tv. a dále s ř. gnōtós‘známý, příbuzný’, sti. j͘ňātí- tv., cožukazuje nejspíš na ie. *ǵen- ‘znát’ (viz:znát) (A1), původní význam by tedybyl ‘známý’ (nejde tu o pokrevní příbuzenstvo)(Ma2). Možné však je pomýšleti na homonymní *ǵen- ‘plodit,rodit’, pak by byl původní význam asi‘příbuzný’ či ‘ploditel (nové generace)’.

    Další informace


  • Nevíte, proč na Sibiři vzniklo pojmenování nebeský sob?

    Nemohu najít zdroj. Děkuji.

    Další informace