• Pomůžete mi někdo objasnit význam úsloví??? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Pomůžete mi někdo objasnit význam úsloví???. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Pomůžete mi někdo objasnit význam úsloví???

  • Poslední pokus, anulován musíme na to jinak. Pomůžete?



    Další informace


  • Chci koupit kostým Mavis Draculové z filmu Hotel Transylvania hledala jsem všude a nemůžu ho nikde najít pomůžete mi?

    Chci koupit kostým Mavis Draculové z filmu Hotel Transylvania hledala jsem všude možně a nemůžu ho nikde najít pomůžete mi někdo kdyžtak sem hoďte odkaz děkuju

    Další informace


  • Úsloví nebe a dudy vyjadřuje rozdílné vlastnosti - klad a zápor.Nebe je jasné, ale co označují dudy?

    Otázku jsem našel v liště,ale vysvětlení není přesné.Pomůže mi někdo?

    Další informace


    Odkud pochází okřídlené úsloví Lže, jako když tiskne?

    Známe je spíš upravené Televize lže, jako když .... ..... tiskne ? Jak se socialistický deník jmenoval?Věříte dnes informacím v tisku či v TV? Které noviny považuje za nejdůvěryhodnější?

    Další informace


    Jaké úsloví se ve španělštině používá pro naše: Španělská vesnice?

    1. den na Odpovědích a hned opisuješ už několikrát vloženou otázku?Buď rád, že ti quentos shovívavě odpověděl, admini by ti otázku rovnou označili jako závadnou a podvádějící, viz jeden z odkazů:

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví - Účel světí prostředky?

    A od kdy se pouziva.

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví jen na skok, nebo se zdržíte?

    Jak a kdy vzniklo se přesně nedovíme. Ale spojení, které jste uvedla, je jistým způsobem nezdvořilé. Znamená to, že návštěva není vítaná, je nevhodná. . Hostitel by měl důvod vysvětlit.Spojení je možné použít jen u velmi dobrých kamarádů. -Jiné je to u návštěvy domluvené. -Víc se říká Nezastavíš se na skok ? Nebo opačně - Přišla jsem jen na skok, nezdržím se .Jen je možné odhadnout z významu slov. Skok přece trvá chvíli, takže přijít jen na skok zdržet se jen krátký čas.Každý host by měl umět včas odejít. Proto jsou návštěvy některých jedinců nevítané, obtěžující, z povinností, zvědavosti atd. Ne nadarmo se říká, že host a ryba třetí den smrdí ... takže opravdu někdy stačí přijít na skok . Při návštěvě některých lidí nás utěšuje jen naděje na jejich odchod. ( Marie Ebner-Eschenbachová)

    Další informace


  • Ldi já se asi picnu,pomůžete?

    Dopoledne mi počítač nahlásil, že program skype má potíže a musí ho vypnout. Já ho nemůžu otevřít ani se do něj přihlásit, prostě mi to nejde a zkusila jsem vše, co mě napadlo. Pomůžete? Prosím ne ajťácky...Doplňuji:No to netuším, manžel ho má na tom samém počítači v pohodě. Mě úplně zmizel z hlavního panelu a když ho chci otevřít, tak nereaguje. Jedná se mi o kontakty, které tam mám.

    Další informace


  • Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví?

    Ptám se opět za svou sousedku.Má udělat průzkum a zeptat se několika známých, zda odhadnou význam přísloví či úsloví, která jim učitelka zadala. Možná je něco na netu, ale spíš učitelku zajímá vlastní pochopení. Já jsem některá neslyšela, odhaduji. Zkusíte? Děkuji za jakékoliv vysvětlení.1. Uťal kohout a ucho zazpívalo.2. Dej psu špatné jméno a můžeš ho pověsit.3. Kudy kovář s kleštěmi, tudy i rak s klepetem.4. Sám sobě ježek kadeřav.Doplňuji:Prosím, nechce se ještě někdo zamyslet nad významem úsloví?

    Další informace


    Nevíte, kde se vzalo úsloví dveře dokořán a v jakém významu se používá?

    S kořenem jako něčím základním souvisí i příslovce dokořánTo vzniklo ze staročeského do kořen, tedy do základů, zcela.Silná a působivá slovní metafora, to dokořán: dveře byly otevřeny dokořán, tedy do svých kořenů.Doplňuji:Dokořán, tedy úplně, mohou být otevřeny nejen dveře, vrata, brána, okna, ale i ústa, pusa a huba, možná by se dalo také říct, že žena dokořán otevřela své krásné oči.

    Další informace


    Kdy asi vzniklo a co znamená úsloví velký jako Brno?

    Proč Brno?

    Další informace


    Jaký má původ a význam úsloví houby s octem?

    Nejedná se tu o mn.číslo slova houba,která je rostliného původu, ale o houbu sací ve 2.p. Houba s octem bylo podána Ježíšovi, když umíral na kříži.

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví a jaký je jeho původní a současný význam: Neznáme dne ani hodiny a někdo je lstivý jako had?

    Někdo je lstivý jako had - Byl to právě had, kdo podal Evě zakázané jablko ze stromu poznání, načež byla i s Adamem vypovězena z ráje.

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví Na to vem jed!?

    Doplňuji:annas: Teď když si to takhle napsala ( jed na to mohu vzít ), tak mě ještě napadlo, jestli by to nemohlo bejt třeba v tom smyslu, jako na to dám život , jako že za to ručí životem a že když to tak nebude, tak je ochoten ten život obětovat.

    Další informace


    Jak má původ a význam úsloví pro stromy nevidět les?

    Znáte nějaký výrok v souvislosti se slovem les?

    Další informace


    Jak chápete úsloví o zakopaném psovi? Proč právě pes?

    Že je vtom problém.-Zakopaný pes.Proč totiž slovo pes v mnoha svých významech a odvozeních vystupuje jako něco špatného. Cituji z článku M. Vajdlové z loňské Naší řeči: „Středověká společnost byla velice silně ovlivněna biblickým názorem a Bible psa chápala a představovala jako stvoření nečisté, nízké, opovrženíhodné, jako symbol špatnosti a odchýlení se od víry, v lepším případě pak jako tvora nepatrného a bezvýznamného, trpěného a nezasluhujícího si větší pozornosti.“Staří Židé patrně měli v těch dávných dobách, kdy vznikal Starý zákon, se psy špatné zkušenosti, horší než máme dnes my. Tehdy to byla toulavá zvířata, která se většinou asi nepřátelsky pohybovala na okraji sídel starověkých Hebrejců. A Bible měla a vlastně dosud má takovou sílu, že její špatné hodnocení psů, byť evidentně v rozporu se současnou běžnou denní skutečností, dosud funguje v jazyce – v přenesených významech slova pes i v mnoha hanlivých slovních spojeních a úslovích. a href"http://old.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?IDCl13122 IDR10314 TypR3" rel"nofollow" http://old.myslivost.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Jak si vykládáte úsloví „kolik třešní, tolik višní“ ?

    Určitě je několik možností výkladu přeneseného významu. tohoto úsloví.Představme si třeba složitou životní situaci. „Kolik situací, tolik je možných řešení“Chce je řešit a uvědomit si, které řešení bude mít efekt. Je nutné poznat příčinu, jestliže se to podaří, dá se odstranit i následek. Višně jsou kyselé možná příčina, třešně sladké následek.Třešně či višně? . Záleží na tom, co v životě převažuje – radost, štěstí či smutek, nenávist. Měli bychom dělat lidi kolem sebe šťastné, oni udělají šťastné i nás. Pak dochází k rovnováze.Kolik třešní, tolik višní. Kolik nápadů, tolik šťastných lidí.Ale platí to i v životě? Reálný svět, narozdíl od světa pohádkového, není černobílý. Stává se, že zlo lidi spojuje , že višní je často mnohem víc ...

    Další informace


  • Jak vzniklo úsloví, nebo věta tupá, jak štoudev ?? Děkuji

    Štoudev větší dřevěná nádoba, menší káď: (pochází z němčiny - der Wasserstiinder). Nádoba s jedním uchem, nabírala se jí (kromě jiného) voda ze studny, pak se v ní voda nesla do domu. Voda stříkala, špatně se nesla, také nabírání vody ze studny se bylo třeba naučit.Znám - blbý jako štoudev - špatná manipulace s nádobou. . Tupý svědčící o omezeném, pomalém chápání. Někdo se nenaučil vodu ze studny nabírat.Zase - těžko říct, kdo první vyslovil toto přirovnání.Doplňuji:Významy pro štoudev se postupem doby rozšiřovaly či zužovaly. Proto upřesňuji. Štoudev byla větši než vědro, měla dvě nebo jedno ucho, nahoře byla zúžená.Tak vypadaly štoudve, v nichž se nosila voda do chléva. V domácnosti byly větší, většinou měly nožičky a sloužily jako zásobárna vody pro vaření. Aby do nich nepadalo smetí, byl na nich poklop. Byly velmi těžké, když byly naplněné vodou, proto se nepřenášely a stály na místě. -Něco z literatury:Studna už nesloužila svému účelu.... a nikoho by nenapadlo tahat štoudve s vodou z takové hloubky. (M. Švandrlík).Původ a významy upraveny podle různých zdrojů - Etymologické slovníky, Staročeský slovník, Lidová určení, elektronická kniha apod.

    Další informace


    (a2-2a)x je větší než 2-a a2- a nadruhou a je parametr. Pomůžete mi s nerovnicí?

    pomoc s nerovnicí(a2-2a)x je menší než 2-aa2- a nadruhoua je parametr

    Další informace


  • Dobře jste mi pomohli s angínou, tak doufám že mi pomůžete i tentokrát :)

    Potřebovala bych poradit, co udělat, aby se mi spustila rýma z dutin.... Hrozně mě z toho bolí hlava a čelo, a ke všemu to nejde smrkat, jenom to tam cítim někde, ale když smrkám, tak smrkám nic :(

    Další informace