• Přeměření hranic pozemku - poradíte? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Přeměření hranic pozemku - poradíte?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Přeměření hranic pozemku - poradíte?

  • Odhady pozemku



    Další informace


    Katastralni urad,prepis pozemku



    Další informace


  • Nač dát pozor při koupi pozemku



    Další informace


    Na které adrese se nejlíp vyhledají cenové mapy pozemků?



    Další informace


    Hriste - druh pozemku



    Další informace


    Dá se na pozemku vedenem jako ostatní plocha stavet.



    Další informace


    Dotaz na hranici pozemku a její možné stavby v okolí hranice



    Další informace


    Dostanu hypotéku - dům na cizím pozemku



    Další informace


    Co znamená číslo LV a mapový list DKM v informacích o pozemku z katastru nemovistostí?



    Další informace


    Chci na jaře postavit skleník a pergolu na vlastním pozemku.Co k tomu potřebuji?



    Další informace


    Cena pozemků za 1m2



    Další informace


  • Kde v Česku bych byl nejdál od státních hranic?



    Další informace


  • Proč je u hranic s tak křesťanským státem jako Rakousko tolik nevěstinců?

    Protože když to někdo nemá doma, tak musí navštívit ......:-)))

    Další informace


  • Pokud se stane nejake vetsi nestesti na uzemi CR v blizkosti hranic, prijedou na pomoc i zahranicni zachranari?

    Treba u nejake nehody, dejme tomu, ze se srazi dva autobusy kousek od hranic, treba kilak, dva a nebudeme mit kapacitu sanitek treba. Je to nejak osetrene v ramci EU, nebo musime mit smlouvu nejakou s kazdym statem? Je v pripade, ze tomu tak je a skutecne by cizinci pomohli, v nejakem zakomu nadzarenem pojistovacim podminkam pojistovny zraneneho psano, ze i v pripade kdy ho odvezou do nemocnice mimo CR tak mu to pojistovna normalne proplati bez pojisteni v cizine?Zajimave. Dobre, ze neco takoveho opravdu existuje :) Skoda, ze nepisi jak to vyresili s pojistovnou. Treba v Nemecku nebo Rakousku muze, tipuji, byt pobyt v nemocnici ci osetreni pacienta drazsi a prekvapilo by me, kdyby proti tomu pojistovny neprotestovaly.

    Další informace


    Má člověk právní nárok na přístupovou cestu je svému pozemku?

    Můj kamarád má problém s přístupovou cestou ke svému domu. Nyní vedou k domu cesty 2 (polní). Obě jsou na pozemcích zemědělského družstva (ZD). Na jedné ZD schválně vytvořilo zábranu. Druhou ničí těžkou technikou, takže je někdy osobákem nesjízdná. Kamarád žádal obec, aby mu prodala obecní pozemek, na němž by bylo možno vytvořit alternativní cestu. Ale obec se tím nechce zabývat. Má můj kamarád právo na sjízdnou cestu (když poctivě platí daně)? Má obec povinnost mu vyjít vstříc? Je na to nějaký zákon? Děkuji.Doplňuji:Bumbesi, soudit se s kým?? Myslíš se ZD? Jsou to přece majitelé pozemku, když budou chtít, můžou třeba cestu rozorat a pěstovat tam brambory. Nebo myslíš s městem, že neposkytuje občanovi základní práva (přístup ke svému pozemku (přez to, že za něj občan platí daně))?Jak vidím, právní rady se zde již neposkytují. Škoda.

    Další informace


    Koupě pozemku



    Další informace


    Je ve střetu zájmů členka obecního zastupitelstva pokud hlasuje pro zhodnocení vlastního pozemku.

    Zastupitelka hlasuje v rámci schvalování nového územního plánu pro změnu svého vlastního pozemku z orné půdy na stavební pozemek. To samé činí v případě svého manžela , který je předsedou stav. družstva, které vlastní pozemky pro stejný účel.

    Další informace


    Jak mám donutit sousedku odstranit plot z mého pozemku.

    Dobrý den.V roce 1999 jsme koupili pozemekv roce 2000 byl pozemek úředně zaměřen,ukázalo se ,že sousedka neoprávněně užívá 97m2.V té době vznikla dohoda,že si zabrané metry koupí.Z kupní smlouvy zešlo,že je to drahý(byl úř.odhad).Devět let byl klid až loni se sousedka rozhodla opravit stávající polt který je na našem pozemku,byla písemě upozorněna,že může plot dělat ale na hranici.

    Další informace


  • Do jaké hloubky(pod povrchem) má stát, nebo majitel pozemku nárok na půdu pod svým územím?

    Zajímá mě zda nějaká mezinárodní dohoda upravuje do jaké hloubky má stát právo na své území a od jaké hloubky se jedná o neutrální území.

    Další informace


  • Prý se k ostraze našich hranic v minulém režimu využívali psi bez psovodů: Je to pravda?

    a href"http:/ohranicnik.blogspot.cz/2012/05/jak-to-chodilo-na-statni-hranici.html" rel"nofollow" http:/ohranicnik.blogspot.cz / hellip /a Jako to chodilo na státní hranici - vypráví o svých zkušenostech pohraničník Opět mohu psát jen ze své zkušenosti,neboť využití služ.psů se lišilo,nebylo všude stejné.Služební psi posilovali kontrolní hlídky,které byly pohyblivé v terénu,stejně jako pozorovací hlídky na pevných stanovištích,jak u drátů tak i v týlu,na linii hraničního pásma.Rovněž tak služ.psa měla Poplachová hlídka,často i Skupina překrytí,o nichž už tu byla řeč.Na rotě jsme měli jedno místo na drátech (jmenovalo se B-2,bylo proti hraničnímu mezníku HM4),kde to bylo od drátů velmi blízko ke státní hranici.Tam bylo stanoviště obsazeno non-stop 24 hodin.atd.Doplňuji: Kotec pro tzv.smečku (2 služ.psi) byl za dráty. V noci byli určení psi v tomto kotci.V případě,že došlo ve střeženém úseku ke zkratu ,zavolal důstojník (DDR) této hlídce, ta zatažením za lanko vypustila psi (buď do levé,či pravé strany úseku,podle poplachu), a teprve potom si otevřela hlídka průchod v drátech a následovala za smečkou služ.psů.V noci měli služ.psi oranžově svítící vodítka,aby bylo vidět,kde se pohybují.Pokud tam narušitel nebyl,psi proběhli úsek a vrátili se k psovodovi. Pokud tamnarušitel byl, psi ho zastavili. Tzn: pokud se narušitel zastavil a nedělal žádné pohyby,psi ho jen hlídali do příchodu pohr.hlídky.V případě pudkých pohybů či pokusu pokračovat v útěku,jej psi strhli za ruce či od

    Další informace