• Proč se říká černý humor, má to něco společného s ☻? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se říká černý humor, má to něco společného s ☻?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se říká černý humor, má to něco společného s ☻?

  • Černý humor



    Další informace


    Vánoční humor



    Další informace


    Vynuceny humor



    Další informace


    Může mít zapšklý mrzout smysl pro humor, nebo to příroda nikdy nepřipustí?



    Další informace


    Jak se říká člověku, který neví co je to humor, nebo ho špatně chápe?!



    Další informace


    Jak by se dal definovat humor?



    Další informace


    I matematici mají svůj humor



    Další informace


    Hodný, nebo zlý pejsek? Černý humor?



    Další informace


    Britský smysl pro humor - video



    Další informace


  • Má něco společného Stavros Niarchos a Jevíčko?

    Stavros Spyros Niarchos (narozen 3. července 1909 , Athény , Řecko - 16. dubna 1996 , Zürich , Švýcarsko ) byl řecký rejdař a miliardář, často se říkal Zlatý Řek , byl velkým sokem Aristotela Onassise . a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Stavros_Niarchos" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a Tento boháč nemá nic společného s Jevíčkem ,obcí, která leží ve východních Čechách stejně jako rodiště Jiřího Schelingera.Jde o symbol zbohatlíka, ale zda myslel někoho konkrétního, nebo obecně, se zřejmě nedovíme. Vysvětluje F. R. Čech Alespoň v oficiální části tehdejší kultury toho nebyl nikdo schopen, anebo se neodvážil napsat, k jakým koncům vede lidská chamtivost. Ostatně to popisuje další skladba Hostina. „Lidi domů už jdou, hostina skončila. Všude děsný nepořádek a mně se zdá. Uklízečka spustí nářek, všechny nás proklíná. Teď za tu spoušť jak po požáru. Všechny nás proklíná za tu spoušť... Deska měla ale na posluchače zapůsobit i jinak a přes jiné nálady či postavy.Například bezstarostný, až rozšafný Stavros Niarchos za nimi měl přijuchat se sdělením: „Stavros Niarchos - boháč z Jevíčka, velký rybník má a kus lesíčka, de luxe žebřiňák s gumovýma kolama, tryskem s ním uhání, tažen volama. Jakoby z oka vypadl některým současným zbohatlíkům, jejichž kapsy a konta jsou závislé na libovůli mocných. Doba se sice změnila, podstata však zůstává stejná a vede nás do slepé uličky. Prodat a zpeněžit se dá totiž úplně všechno. I vlastní hrdost a země. Hlavně, že to sype

    Další informace


    Mají Švédové smysl pro humor?

    Osobně si myslím že mají. Dokonce se mi ten jejich humor líbí. a href"http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-budou-ubytovani-v-nejsevernejsim-lyzarskem-stredisku-na-svete-lezi-ve-svedsku-gsq-/zahranicni.aspx?cA151014_192740_zahranicni_rych" rel"nofollow" http://zpravy.idnes.cz/ hellip /a Tak chlapci. Tady je sekera, támhle je les a v noci bude mínus třicet pět a to co vyje, jsou opravdu vlci.Jo a noc trvá půl roku. Tak se tu hezky mějte a na jaře se bude jednat o trvalém pobytu.Švédové mají luxusní smysl pro humor. Jsem zvědavý, kolik jich tam zbude... Ještě teď mě bolí bránice od smíchu...No, ti uprchlíci z blízkého východu, kteří se přizpůsobí 200km za polárním kruhem jsou myslím snad i integrovatelní.Protože 200km za polárním kruhem bych se dlouhodobě nepřizpůsobil ani jáA ještě jim tam postaví iglů misto mešity....oni čekali ráj a blonďaté švédky, místo toho se dočkají ledového království....A řekněme si na rovinu, Antarkida je světadíl, na kterém žije pár desítek lidí.„Proč to tam nechávat prázdné a studené, když tam může být plno a teplo“Nadšení uprchlíků určitě nebude znát mezí, čistý vzduch - válka hooodně vzdálená - bezpečnost zajištěna.Tak mne napadlo že Francii vlastně neustále patří Ďábelské ostrovy – takové ubytování v karibské oblastiby určitě taky nebylo špatné- když nic jiného -je tam teplo.

    Další informace


  • ROzhod jsem se mezi MSI FX600-090CS černý a MSI GT660-475CS černý



    Další informace


  • Má něco společného medvěd a medvědice lékařská?

    medvěd, Všeslovanské slovo.Psl. *medvědь (z*medu-ēd-,doslova‘ jedlík medu’,´. Je tabuová náhražka za původní ie. slovo dochované v lat. ursus, ř. árktos, sti. r̷kša- aj. - medvěd šelma.Tabuový opis je také v germ. (něm. Bär, angl. bear, vlastně ‘hnědý’, Medvědice lékařská - Arctostaphylos: medvědice - z řec. stafy, stafylé hrozen: prý oblíbená potrava medvědůJ. Rejzek: Etymologický slovníkTabuový název - vychází ze snah lidí zmírnit zlou skutečnost, ošálit zlé síly, obavy, aby jim něco neublížilo.Tedy medvěd je ’ten, kdo jí med,v němčině hnědý. Jde o tzv. eufemismus.Medvěd byl považovaný za posvátné zvíře, symbol zrození, dobrosrdečjnosti, síly atd.Proč bylo jeho pojmenování tabu, se dočtete v odkazu. a href"http:/arasaurolofus.txt.cz/clanky/101625/symbolika-zvirat medved" rel"nofollow" http:/arasaurolofus.txt.cz/ hellip /a

    Další informace


    Má něco společného jméno Usama s USA?

    Obě mají společný základ usa. Pochází toto jméno z USA, či jej používají třeba talibanci kvůli nenávisti vůči američanům? Viz Usama Bin Ladin a 11.9.2001.

    Další informace


    Mají něco společného srbochorvatská slova pas (pes) a psovka (nadávka)?

    Ano.Slovo psovka ´nadávka, zaklení pochází z praslovanského základu slova pes. .I v češtině slova, která jsou odvozené od slova pes vyjadřují věci, špatné, nízké, bezcenné atd.U nás slovo podobná psina, psí život, psota, psotník, psovat (v ruštině) - kazit se, psít se - pelešit se atd.Praslovanské pes se vykládá různě – původem od zvolacího citoslovce citoslovce ps! Nebo od pestrý atd.Jinak odvozené české peskovat peskovat ‘kárat, stíhat výtkami’, odvozeného od peský, psí – bídný, mrzký, hanebný atd..Stejně psota - ‘nečas, nepohoda nesnáze’. a href"https://sh.wikipedia.org/wiki/Psovka" rel"nofollow" https://sh.wikipedia.org/ hellip /a Václav Machek: Etymologický slovníkZáklad praslovanský stejný, ale samozřejmě tvary se v jednotlivých slovanských jazycích rozlišily hláskově, gramaticky atd. -Zatímco slovo Pšov byl dvůr nazvaný podle toho, že se tam pěstovala se zdarem pše. ( Profous: Místní jména v Čechách. díl III. s.499 ). Dle osady Pšov byl pojmenován i potok pod Mělníkem Pšovka. a href"http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazysov-psovane" rel"nofollow" http://www.ptejteseknihovny.cz / hellip /a

    Další informace


    Mají něco společného slova: ras, antoušek a pohodný?

    Povolání - co dělali? Existuje toto povolání ještě dnes?

    Další informace


    Mají něco společného slova kipa a kipu?

    nemyslím si - v prvním případě jde o pokrývku hlavy mužských židů ( a href"http://www.wordnik.com/words/kippah" rel"nofollow" http://www.wordnik.com/ hellip /a ), kdežto v druhém o uzlové písmo Inků ( a href"http://www.osel.cz/index.php?clanek384 music x:" rel"nofollow" http://www.osel.cz/ hellip /a ). Jde tedy o značně odlišné kultury vzdálené od sebe jak mentalitou, tak geograficky.

    Další informace


    Mají něco společného krosan s krosnou?

    Ne, vzhledem k tomu, že krosan je debilně počeštěný croissant, čili se píše úplně jinak než krosna.

    Další informace


  • Proč se přizpůsobování tvaru sloves slovesným osobám říká časování, když to s časem nemá nic společného?

    Jak to, že časování nemá nic společného s časem? Vysvětlím co nejstručněji.Když si vezmete slovesné osoby, víte, že já mluvím, on mluví atd... Osoby vykonávají např. činnost. Ale osoba je jiná gramatická kategorie, vám jde o časování, podle něhože mluvnickou osobu rozlišíme.Sloveso časovat se používá od obrozenecké doby flektovati, od flexe, tj.ohýbat. Ohýbání podst. jmen konjugace, podst. jmen - deklinace. . -Slovesa vyjadřují čas přítomný, minulý i budoucí, takže mají vztah k času. Něco se přece děje v čase - - teď píši, za chvílu budu mít napsané, zítra si přectu, co jsem napsala.Tudíž časuji, ohýbám slovesa, měním koncovkami slovesné tvary, které odpovídají určitému času. Samozřejmě ve vztahu k času promluvy a osobě, která je mluvčím, nebo se k ní či o ní mluví atd. Jinak z pohledu Rejzkovy etymologie.konjugace ‘časování’, konjugační, konjugovat.Z pozdnělat. coniugātiō tv.,doslova ‘spřažení, spojení’ (myslí seasi sdružení více slovesných tvarů), odlat. coniugāre ‘spojit (ve jho)’ z con-( :kom-) a iugāre ‘spojit, svázat’ od iugum‘jho spojovat, zapřahat.

    Další informace


  • Mají něco společného lupy a lupénka?

    Nebo je to jen podobný název?

    Další informace