• Proč se říká cukrářskému výrobku indián? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se říká cukrářskému výrobku indián?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se říká cukrářskému výrobku indián?

  • cena patentovaného výrobku



    Další informace


    Proč se říká, že černá kočka běžící zprava doleva nepřináší smůlu, běžící obráceně ano. Proč to není naopak?



    Další informace


    Pokud je muž nevidomý, říká se že je slepec, ale jak se říká ženám, takto postiženým?



    Další informace


    Nejenom pro Michal Kole:Proč se říká,že plave jako zednická tříska?



    Další informace


    FILM INDIÁN



    Další informace


  • Prodej neoriginalnich vyrobku



    Další informace


  • Existuje nějaký koeficiént, udávájici poměr mezi cenou výrobku a dobou, potřebnou pro odpacováni této ceny?



    Další informace


  • Zdravím, neznáte film, ve kterém muž říká kvůli nějaké knížce říká stále ano? Děkuju

    Myslím že se to jmenuje Yesmen a nedávno to dávali v telce

    Další informace


  • Hovězo, knedlo, zelo. Skopovo, knedlo, zelo. Kachno, knedlo, zelo. Proč se v ČR říká jen maso, či vepřo - knedlo - zelo?

    Jak je možné najít v Korpusu, v českém oblíbené pokrmu zpravidla převažuje na prvním místě maso, tedy vepřo .- knedlo - zelo. V menší míře pak knedlo - vepřo - zelo.Vypadá to, že nejdůležitější součástí tohoto jídla je zřejmě pečené vepřové aj. . Na druhém místě se uvádí knedlo - zasytí, , zelí je poslední, takže zřejmě je nepovažujeme za tak důležité na rozdíl od minulosti.Tehdy platilo , že brambory a zelé - živobytí celé.K tomuto zdravému, dnes chudému pokrmu, nebylo třeba maso, ať už z jakýchkoliv důvodů.Vepřové s knedlíkem není zrovna dietní pokrm. Tvary zakončené na -o- jsou jednak kratší, jednak se rýmují a jsou rytmické. Maso vepřo i zelo jjsou podst. jména látková - koncovka pro střední rok. Knedlo se přidalo. Ale tvar skopovo - kachno - hovězo se neužívá, i když kromě hovězího je možné podat se zelím.Tradiční český pokrm je vepřo - knedlo - zelo + pivo.

    Další informace


  • Zápach od vietnamským prodejců z výrobků

    Nevíte jak se zbavit tohoto příšernýho zápachu z vietnamských skladišt? Jedná se o semišové lodičky, které ani do pračky hodit nejdou aby se neodlepili. Nějaký tipy, rady, děkuji :)

    Další informace


    Nevíte, proč se kravatě říká „šlajfka“?

    překvapivě z němčiny - die Schleife

    Další informace


  • Proc se rika Nachytat na hruskach

    Proc se nerika treba na jabkach/jablkach/,ktera jsou nejvice rozsireny ovocny strom u nas.Doplňuji:U tech svestek bych to pochopil,je z nich lepsi slivovice.

    Další informace


  • Reklamace výrobku koupeného přes internetový obchod

    Koupila jsem si myčku přes internetový obchod.Při převzetí od dopravce jsem zkontrolovala neporušenost obalu. Boužel při úplném rozbalení jsem zjistila, že dvířka myčky nejdou otevírat, zadrhávají ve spodní části. Uplatnila jsem reklamaci. Prodejce odepsal, že mám reklamovat u přepravní společnosti. Odepsala jsem, že nereklamuji přepravu, ale vadný výrobek. Poté mi prodejce napsal kontakt na servisní linku s tím, že serv. technik posoudí závadu.Mám právo vrátit zboží prodejci do 14-ti dnů i v případě, že se jedná o vadné zboží?Jaká mám vůbec práva? Jak postupovat? Máte někdo zkušenosti?

    Další informace


  • Proč taková hromada názvů firem (a výrobků) končí na -ex?

    Už na to začínám bejt pomalu alergickej - snad nemají dotyčné firmy dojem, že je to originální?(Nabízená kategorie: Rodina a vztahy - Sex. Pobavilo :D gt ten sice taky končí na -ex , ale to je zcela mimo téma dotazu....)

    Další informace


    Proč se říká dostat sodu právě v tom smyslu v jakým se to říká?



    Další informace


    Pokud se nevlastní matce říká macecha, tak jak se říká nevlastnímu otcovi?

    Macecha nevlastní matka otčím nevlastní otec -.Původ slov Macecha - macecha ‘nevlastní matka’. Všesl. - p. macocha, stsl. maštecha.Psl. *mat’echa je odvozeno od *mati ( :matka -vlastně zdrobnělina od stč. máti (gen. mateře), které je všesl. příp. -echa (vedle toho i -ocha, -icha, ucha), původně asi s hanlivým přídechem.Otčím - otčím. Psl. *otъčimъ je odvozeno od *otъčiti ‘učinit otcem’ od *otьcь ( :otec ´. Psl. *otьcь je zdrobnělina od *otьcь, což je původem dětské žvatlavé slovo (srov. :táta) odpovídající gót. atta (srov. germ. jméno hunského válečníka Attila, doslova ‘tatíček’) Podle Rejzkova Etymologického slovníku

    Další informace


    Když se říká, že jsou věci do nebe volající, tak proč se nepoužívá i spojení do pekla volající?

    Původně šlo o hříchy do nebe volající něco neslýchaného, nespravedlivého, co člověk spáchal., to co bylo v rozporu např. s Desaterem.Šlo tedy o hříchy, za které přicházel boži trest - např spáchan vražda, nespravedlnost, když se na něčem zlém člověk podílel, nařídil, vykonal,, schválil atd. Šlo o porušení pravidel víry a morálky.Těžké hříchy jsou citované v Bibli, šlo často o sociální nespravedlnost. a href"http://www.svobodat.com/cesky/blog/svinarnydonebevolajici" rel"nofollow" http://www.svobodat.com/ hellip /a -Samozřejmě původní význam se posunul, dnes jde o citové pohnutí, rozčilení, zlost, údiv či vyjádření toho, co druhého pohoršuje. Takže jsou to např. zhovadilosti, lumpárny, když bohatí okrádají chudé, lež atd. Ale užívá se i do pekla volající - ti, jimž někdo ublíží, přeskočí Boží soud a posílají dotyčné přímo do pekla.Řekla bych, že dnes poslání do pekla připomíná často nejen slovní, ale i skutečné trestání toho, kdo někomu ublížil, tedy bez rozhodnutí soudu a vynesení rozsudku. Nevěří ve spravedlnost. . Považují trest vlastní rukou za rychlejší, ale neuvědomují si následky....Někdy bohužel jde o skutečnost, nikoliv o slova pronesená ve zlosti. Klič od pekla neotvírá Boží soud , ale člověk sám. Jenže kde skončí? Také v pekle...

    Další informace


    Kdo vymyslel tzv. zlatý řez? Proč se říká, že je znakem dokonalosti?

    J. Johannes Kepler řekl: Geometrie má dva poklady: Pythagorovu větu a zlatý řez. První má cenu zlata, druhý připomíná spíše drahocenný kámen.

    Další informace


  • Proc se roubence rika roubenka ?je to od slova roubeni ?

    Základem je sloveso roubit ‘stavět ze dřeva, stavěti přitesáváním ze dřeva’, Podobně :rubat, posun významu ‘sekat’ → ‘stavět z otesaných trámů’ → ‘stavět ze dřeva’.J. Rejzek: Etymolgický slovník

    Další informace


    Jsem výrobce dřevěných prolézaček, houpaček a podobných výrobků na dětská hřiště. Jak získat cert

    Certifikáty pro zařízení dětských hřišť vydává třeba Technický zkušební ústav stavební , Praha s.p.Skontaktujte se s nimi a oni vám řeknou co vše budete k certifikaci potřebovat.

    Další informace