• Proč se šajtli říká šajtle? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se šajtli říká šajtle?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se šajtli říká šajtle?

  • Proč Trump brojí proti Německu? Proč říká, že jsou špatní? Protože z Německa vykázali jeho dědečka?



    Další informace


  • Proč se benzínu říká Benál?



    Další informace


    Když praskne klínový řemen, proč se říká, že se potkají písty s ventily? Nepředstavím si to



    Další informace


  • Proč se někdy říká penězům tintili-vantili?

    Proč love - celkem chápu.

    Další informace


  • Proč se nepravdivé zprávě říká novinářská kachna?

    Pojem novinářská kachna vznikl z německého Zeitungsente se označuje neověřená, zpravidla nepravdivá zpráva.Takovou informaci vydavatelé odedávna opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatur) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky – ente – je zvukově podobná německému die Ente, česky kachna,,,,tak tam podle mého to vzniklo.

    Další informace


    Proč se Romům říká Romové?

    Prý mají předky v Indii, tak když už, tak proč se jim říká Romové? Děkuji.

    Další informace


    Proc se rika-na svateho Dindy?Diky

    Nebo Dyndy?Mozna mam v tom slove ulet.

    Další informace


    Proc se o Recich rika, ze jsou lini?

    Jsou opravdu linejsi, nez kterykoliv jiny narod? A podle ceho se ona lenost pomeruje...?

    Další informace


  • Co jsou to ženské zbraně a proč se tak tomu říká?

    Žena sleduje televizi, Cibulka mluvil o ženských zbraních. To mne inspirovalo k položení této otázky.Děkuji.

    Další informace


  • Proč se občas o svatbě říká, že je jako řemen? Jak je to s jinými věcmi co jsou jako řemen?

    Pokud jde o řemen, PSJC uvádí tato spojení s různými významy. Překonal-li olověnou lenost, táhl jako řemen - vydatně, vytrvale pracoval...měl po zbývající dobu vojnu jako řemen - přísnou, tvrdou. Táhli upřímně za jeden řemen - jednali svorně Svého [muže] držte víc na řemeně. Jste na něj moc dobrá - buďte přísnější, nepovolnější. - Počkej‚ já ti [synovi] tedy přitáhnu řemen, když se neprosíš, já tě prosit nebudu - budu přísnější .Musel [Williams] svůj řemen utahovat den ze dne více - uskrovňovati se. - To zas řemen dostane co proto! - budeš velmi bit -.Ten zaslouží, aby [lidé] s něho za živa řemeny tahali .- krutě s ním nakládali. - [Páni] chodili v hedvábí a se sedláka dřeli řemeny - vydírali jej. Když je něco jako řemen - je to správmé, pořádné, jako má být řemen.Tedy svatba jako řemen svatba taková, jak má být - tzn. velká, hodně lidí, bohatá hostina, novomanželé vhodně oblečeni a vše ostatní, co ke svatbě kdysi patřilo, někde stále patří.

    Další informace


    Proč se kocovině říká opice, když opice jako taková nechlastá?



    Další informace


    Proč se hlenovitýmu flusanci říká kemr?

    Hodil snad starej známej herec v některým z jeho snímků podobnýho meda a tak to vzniklo? a href"https://cestina20.cz/slovnik/flusanec/" rel"nofollow" https://cestina20.cz/ hellip /a Původně měl bejt vložen obrázek, ale okolo oběda se to vážně nehodí.

    Další informace


    Proč se diagnostickému ústavu říká pasťák?

    Proto, že chovanci jsou drženi převážně v uzavřeném prostoru. Je to v podstatě obdoba pasti, z které neni snadné se dostat.

    Další informace


    Proč se Alexandrovi říká Saša?

    Našla jsem totoAlexandr a Saša: pochází z ženského Alexandra/Aleksandra, rusky zdrobněle Aleksaša (obdoba německého zdrobňování -chen), oddělením Alek - vnikla jména Sandra a Saša. Druhým zdrobněním Saša na Sašura vznikla druhá přezdívka pro Alexandra: Šura

    Další informace


    Kdo vymyslel tzv. zlatý řez? Proč se říká, že je znakem dokonalosti?

    J. Johannes Kepler řekl: Geometrie má dva poklady: Pythagorovu větu a zlatý řez. První má cenu zlata, druhý připomíná spíše drahocenný kámen.

    Další informace


    Co je horizont událostí a proč se mu tak říká?

    Horizont událostí je pojem používaný astronomy a astrofyziky. Pro obsáhlejší vysvětlení se podívejte na Wikipedii nebo do odborných knih nebo na stránky zabývající se zmíněnými obory. Zde uvedu jen velmi jednoduchý popis.Podle shora uvedených odborníků existují ve vesmíru objekty, které mají tak silnou gravitaci, že cokoli se dostane do jejich blízkosti, neodvratně skončí na jejich povrchu. Nazývají se černé díry. Slovem cokoli se myslí doslova všechno včetně elektromagnetického vlnění, tedy včetně světla. Horizontem událostí se myslí pomyslný povrch sférické oblasti kolem černé díry, při jehož překročení směrem k černé díře již není cesty k návratu. Z toho vyplývá, že zpoza (zpod) horizontu událostí, tedy z oblasti uvnitř prostoru kolem černé díry, nemůže nic uniknout, ani žádná informace. Nemůžeme tedy zjistit, co se tam děje, k jakým událostem tam dochází. Podle názoru vědců se tam radikálně mění fyzikální zákony. Například že je tam extrémně zakřivený prostor, neexistuje tam čas resp. čas tam neplyne apod.Odtud se pojem horizont událostí používá v přeneseném smyslu slova pro bod, okamžik nějakého procesu, po jehož překročení již proces nelze zvrátit, a hranice, za niž nevidíme a nevíme, co se potom stane.

    Další informace


  • Proč se kartám říká čertovské obrázky?

    jen mě to tak napadlo :-) a opravdu nevím...

    Další informace


  • Proč se o češtině říká, že je těžká, když je jednodušší než lehká angličtina?

    samozřejmě, že rodilému Čechovi se zdá čeština lehčí, než angličtina, ale objektivně viděno je čeština mnohem složitější.vemte si třeba jen takovou maličkost, jako jsou zdrobněliny - holka - holčička, dům - domeček, kočka - kočička, pes - pejsek.... který jiný jazyk tohle má? Angličtina to odbude slůvkem little, francouzština slovem petit,-e, jenom my máme extra slova, slůvka, slovíčka....a co teprve různá skloňování... město, bez města... s městem... atd.. většina jazyků používá fixní slovo, které se nijak nemění. to musí být pro cizince velmi obtížné to vůbec pochopit, natož se to naučit. nebo tvrdé y a měkké i - kapitola sama pro sebe... koneckonců všude na diskuzích lze vidět, že ani rodilí Češi svůj rodný jazyk nezvládají ani po tolika letech ve škole.nebo... angličtina nezná střední rod. to také musí být dost obtížné, pochopit, že není jen on a ona, ale i ono.atd atd... příkladů by byly stovky. čeština je zkrátka obtížný jazyk a ne, že ne. ale krásný a výstižný. i krátká věta vytržená z kontextu se dá pochopit, což u mnoha jazyků říct nelze.

    Další informace


  • Proč se nácvikové zdravotnické figuríně na trénink první pomoci a ošetřování zranění říká Anča, Andula ?

    Na kurzech první pomoci se vypráví legenda, o vzniku Anduly , figuríny pro nácvik umělého dýchání. Prý šestnáctiletá dcera Anna jednoho švédského doktora se topila v rybníčku za jejich domem. Když přijela ambulance, nikdo děvčeti nedal dýchání z úst do úst, protože to nikdo ze saniťáků prostě neuměl. Když se doktor potom vyptával, proč jeho dceru nikdo neresuscitoval, dozvěděl se, že tato resuscitace se dá naučit jen na mrtvolách. A tak doktor sednul a vyrobil „Andulu“, aby se všichni mohli naučit, jak se dýchá z úst do úst. „Andula“ dostala tvář a jméno jeho šestnáctileté dcery na památku utonulé. a href"http:/etr.blogy.atlas.sk/skutecne_se_stalo_/26109/" rel"nofollow" http:/etr.blogy.atlas.sk/ hellip /a

    Další informace


  • Proč se říká čert na koze jezdil? Zajímá mne ta koza,, kde se tam vzala, proč ne kráva, medvěd, želvuška?

    koza je odpradávna křesťany považována za pekelné zvíře a href"http://www.unium.cz/materialy/czu/fappz/etologie-a-welfare-ovci-a-koz-m16370-p1.html" rel"nofollow" http://www.unium.cz/ hellip /a

    Další informace