• Zajímal by mě původ slova kor, který se v češtině někdy užívá. Například: Bude tam hodně lidí, kor dneska. - Díky - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Zajímal by mě původ slova kor, který se v češtině někdy užívá. Například: Bude tam hodně lidí, kor dneska. - Díky. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Zajímal by mě původ slova kor, který se v češtině někdy užívá. Například: Bude tam hodně lidí, kor dneska. - Díky

  • Zajímal by mě průměrný věk chytrých hlaviček na těhle stránkách...



    Další informace


  • Když si chci nahrát z TV na externí disk, někdy to jde, někdy to nejde a někdy to po krátkém čase zmizí. Proč?



    Další informace


  • Když jsem dal na YouTube svůj první vlog tak tam šel dát v pohodě ale, když chci tam dát druhý vlog tak tam dát nejde.

    Když jsem dal na YouTube svůj první vlog tak tam šel dát v pohodě ale, když chci tam dát druhý vlog tak tam dát nejde jak je to možné????

    Další informace


  • Zajímal by mě původ příjmeni Šiktanc. Prosím poradíte?

    V knize Naše příjmení uvádí D. Moldánová toto:Šiktanc – z německého obecného jména Schickentanz kdo řídí tanec.

    Další informace


    Proč se v Čechách užívá místo pojmu později pojem dýl? V jakém případě se zde tedy objeví pojem později?A objeví se?

    Kultura národa souvisí s užíváním správných výrazů ve správné vazbě. Nemíním tím hned spisovnou češtinu. Je však možné, aby se nějaký výraz nesmyslně nahradil jiným významem? Co s tím, když takhle mluví i učitelka MŠ?Doplňuji:Ad IK - bohužel, nejde jen o mladou generaci. Tu to naučili ti dříve narození. Mluví tak totiž hlavně ti.Ad jmhad - není to krajové, tohle slyšíte po celých Čechách. Jenom čekám, kdy to na mne vyštěkne i z televize.Vadí mi na tom skutečnost, že déle mohu jít do školy proto, že jsem šla přes park. Kvůli tomu ale přece do školy přijdu později, ne déle. Ještě že já už nemusím ani do té školy. Bylo by to pro mne asi na mrtvici .

    Další informace


    Jaký je původ slova KRAMFLEK?

    Kramflek, oblastně i kramflík. Složené slovo - kram-flek.U nás výraz v obecné češtině pro spisovný výraz podpatek. Původ z němčiny - Krampe kovová skoba ve tvaru U.Fleck záplata, příštípek, místo.Podle J. Rejzka z Etymologického slovníku. V. Machek uvádí původ z německého Krampel nebo Strampfel .

    Další informace


    Jak vzniklo slovo kostka? Kolik má slov významů? Od kterého slova je původ odvozený?

    Se slovem kost určitě souvisejí slova kostlivec, kostnice, zkostnatělý, kostice, vykostit a do příbuzenstva patří i název rostliny kostival, dále dnes už nepoužívaný termín kostík a také asi pro mnohé překvapivě kostka.Ano, ta, se kterou hrajeme třeba Člověče, nezlob se, když mám jmenovat tu nejnevinnější z kostkových her, i ta, která se vyskytuje třeba na kostkované sukni.

    Další informace


    Dobrý den, zajímal by mě původ příjmené Havlíček. Děkuji.

    Havlíček - zdrobnělé příjmení z Havel - původ z osobního jména Gallus obyvatel Galie, počeštěně v Havel.D. Moldanová: Naše příjmení.

    Další informace


  • Jak udělat obnovu systému ve windows XP například o 2 dny dozadu třeba z dneška 20.12.2012 na např 18.12.2012

    Doplňuji:Bohužel se mi tam automaticky doplní čas na dnešek a kolik je přesně hodin

    Další informace


  • Zabije-li například Čech někoho v Americe a vražda se zjistí, až když bude zpět v Česku, kde se bude soudit?

    Vydá ho cesko USA ?

    Další informace


    Když se v nemocnicích bude platit 100Kč za den, kolik se bude platit za jeden den v base? A bude tam i nadstandard???

    Pacient platí za jeden den pobytu více než vězeň ve vězení.Náklady na na pobyt jednoho vězně ve věznici činí v ČR cca 900 Kč / 1 den / 1 osoba. Tyto náklady za člověka, který působí zlo, platíme my všichni danoví poplatníci. Jen velmi malou část z těchto 900 Kč vězen občas uhradí. Vycházím z toho, že pokud vězněný pracuje, odvádí dle zákona 32% z pracovní odměny na náklady výkonu trestu, nejvýše však 1 500 Kč/ měsíc. Pokud vězněný nepracuje, odvádí 40% z důchodu či částky, která mu na účet chodí z venku, opět nejvýše 1 500 kč/ měsíc. Prostým dělením zjistím, že pokud náhodou nějaký vězen za pobyt ve vězení platí je to 1500 Kč / 30 (dny v jednom měsíci) 50 Kč/ 1 den / 1 vězen. To tedy znamená, že vězen platí za pobyt ve vězení mín než má platit za pobyt v nemocnici člověk, který nespáchal trestnou činnost a který má nově platit za jeden den pobytu v nemocnici 100 Kč. a href"http://kusak.blog.idnes.cz/c/151412/Pacient-plati-za-jeden-den-pobytu-vice-nez-vezen-ve-vezeni.html" rel"nofollow" http://kusak.blog.idnes.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Sestavuji rodopis rodiny a zajímal by mne původ tohoto příjmení. ( Pejřil ) Děkuji

    tipoval bych to na obecnou podobu min. času slovesa pýřit se ( červenat se). Budete rodokmen nějakých stydlínů ) gt

    Další informace


  • Proč lidi dneska běhají rychle po Praze?

    a href"http://www.runczech.com/cs/akce/sportisimo-1-2maraton-praha-2016/" rel"nofollow" http://www.runczech.com/ hellip /a

    Další informace


  • Jsou i v jiných jazycích pomnožná podst. jména? A jsou většinou stejná jako v CJ, nebo nelze dovodit toto pravidlo?

    Původní otázkaJsou i v jiných jazycích pomnožná slova? A jsou tyto většinou stejná ako v češtině, nebo nelze dovodit toto pravidlo?

    Další informace


    Jaký je původ slova dělat/nedělat?

    Předem děkuji za všechny odpovědi a přeji příjemný den :)

    Další informace


    Jaký je původ slova vagína?

    vagina ‘pochva (rodidel)’. Z lat. vāgīna ‘pochva (na meč) ’od indoevropského *u̯āǵ-‘pokrýt, přiklopit Pro zajímavost ze stejného zdroje pochází slovo vanilka . vanilka, vanilkový. Přes něm. Vanille z fr. vanille ze šp.vainilla tv.,vlastně ‘tobolka’,což je zdrobnělina od vaina‘pochva, pouzdro, lusk’ z lat. vāgīna ‘pochva’ (viz :vagina). J. Rejzek Etymologický slovník ’

    Další informace


    Jaký je původ a význam slova elita?

    Etymologický slovník, J. Rejzka uvádí toto: elita ‘výkvět, vybraná společnost’. Z francouzského .élite od élire ‘vybírat’ z lat. ēligere z :ex- a legere ‘sbírat, číst’. -Z toho plyne, že původ slova je latinský, ale do češtiny se dostal z francouzštiny. Stejně angličtina převzala výraz ze starofrancouzského eslite. -K nám se slovo dostalo z francouzštiny, do francouzštiny přešlo z latiny.

    Další informace


  • fráze tam se dveře netrhnou znamená, že tam chodí hodně lidí a nebo žádní??

    Znamená, že hodně. I když trochu nelogicky...

    Další informace


  • Jaký je původ slova archeologie?

    proč se používá?jaký je původ slova archeologie?

    Další informace


  • K čemu se užívá zoloft?

    Zoloft se používá u poruch nálady, které jsou v naší populaci velmi časté. Mezi tyto choroby patří deprese, maniodepresivní psychóza, některé fobie, panická porucha, obsedantně-kompulzivní choroba a další úzkostné poruchy. a href"http://www.stefajir.cz/?qzoloft" rel"nofollow" http://www.stefajir.cz/ hellip /a a href"http://www.pribalovy-letak.cz/461-zoloft-50-mg" rel"nofollow" http://www.pribalovy-letak.cz/ hellip /a a href"https://www.google.cz/?clientopera qzoloft" rel"nofollow" https://www.google.cz/ hellip /a

    Další informace