• Ahoj, zajímá mě odkud je slovo mazel. - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Ahoj, zajímá mě odkud je slovo mazel.. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Ahoj, zajímá mě odkud je slovo mazel.

  • Slovo dalo slovo význam



    Další informace


  • Prosím, neví někdo kde by dal stáhnout manuál k Peugeotu 106r.v.1998? Zajímá mě opravy a údržba. Předem děkuji.



    Další informace


  • Kde začíná hranice (teoreticky např. Finsko?), odkud se místní obyvatel dá označit jako seveřan?



    Další informace


  • Byli by jste radši, kdyby tu měl každý svou vlastní fotku? Zajímá vás jak ostatní vypadají?

    Chápu že je to zachováni anonymyty..Ale jen se ptám..))))

    Další informace


  • Rád bych se dozvěděl, jestli v této době se zajímá Školská inspekce

    o to, zda je pomocná síla (nekvalifikovaná učitelka)v Mateřské škole schopna vychovávat cizí děti, když není schopna vychovat svoje. Vedení školy to zřejmě nevadí, protože ušetří peníze.

    Další informace


    Mě fakt zajímá jestli vy ženy, /tak krásná boží stvoření/máte nás muže rády a když ano , tak proč?

    Jak nás mužské vy ženy vlastně vnímáte a čím vás dokážeme nejvíc nazlobit a čím vás dokážeme nejvíc potěšit? BIGFOOT

    Další informace


    Myslíte si že všechny ženy bez výjimky zajímá na muži pouze výpis z účtu?

    Myslím že ne. Je to takový mýtus.

    Další informace


    Kdo se Vám nejvíce líbí v Superstar?

    Pokud Vás to zajímá. :-))

    Další informace


    Jak vzniklo slovo - pozdrav AHOJ?

    Běžně používaný pozdrav Ahoj je zdánlivě bez významu, ale není tomu tak. Je to zkratka latinského spojení Ad Honorum Jezus, což přeloženo do češtiny znamená Ke cti Ježíše. Dříve byl používán námořníky jako pozdrav před vyplutím na nebezpečné moře. (až zjistím víc, doplním pokud máte někdo přesnější informace, napište mi :-) )Nedávno jsem na netu ( a href"http://www.katolik.cz" rel"nofollow" www.katolik.cz /a ) našel tento výklad pozdravu ahoj:Výklad pozdravu ahoj s křesťanskou motivací je sice docela populární, ale podle všeho mylný. Tento výklad předpokládá, že pozdrav ahoj vznikl ze zkratky latinského ad honorem Iesu, tedy „ke cti Ježíšově“.Ve skutečnosti tomu tak ovšem není.Tento pozdrav pochází z anglicky mluvícího prostředí, tedy z Britských ostrovů, kde je doložen k roku 1751. Vznik pozdravu jako zkratkového slova v té době je absurdní představa. K nám se dostal nejspíše přes Německo. Skutečně se tak zdravili (a dost možná ještě zdraví) námořníci, v našich zemích to převzali a rozšířili zvláště vodáci a trampové. Anglický původ vysvětluje i nezvyklý přízvuk na druhé, resp. poslední slabice.Dotyčný pozdrav bývá v angličtině zapisován pouze ahoy ypsilonem nikdy Ježíšovo jméno v transkripci nezačínalo. Možnosti výkladu jsou dvojí:Základem je pravděpodobně anglické slovo hoy, tedy „loď“ nebo „člun“, zvl. „menší nákladní loď“. Počáteční a- pak může být neurčitý člen a nebo prostě jen zvolací citoslovce. Druhá možnost je, že hoy je v angličtině pouze zvolací citoslovce, něc

    Další informace


  • Hledám někoho s přívěšky různými symboly k prodeji, zajímá se o to někdo?

    Konkrétně hledám přívešek na řetízek Symbol omotaného hada stránka zde a href"http://engel.ic.cz/jesus/symboly.JPG" rel"nofollow" http://engel.ic.cz/ hellip /a děkuji za odpověď předem. Radim

    Další informace


  • Sleduji historii odpovědí. Zajímá mě,kdo z uvedených uživatelů získal první zlato a zajak dlouho se dá získat?

    Prvním,kdo získal zlato,byla paní -annas-,dnes už na těchto stránkách není.Za jak dlouho?Někteří tu jsou krátce a zlato už mají.Jde o to,jak kvalitní odpovědi a otázky poskytuješ,jak se odpovědi a otázky líbí ostatním a co je hodně důležité,je to,abys sis nikoho proti sobě nepopudil.To se pak můžeš snažit sebevíc a užitečné odpovědi se nedočkáš.

    Další informace


  • Zajímá mě jak člověk pozná důchodce bez dědiců..

    Možná moje otázka zní zvláště ale opravdu mě to zajímá. Tady u náš ve městě žije několik důchodců kteří nemají žádné žijící příbuzné. Vlastní domy, pozemky, auta, chaty apod. Zjistilo se že k nim přivandrovalo několik pochybných existencí, o kterých se tady prostě ví že jim jde o pozůstalost.. Chodí jim nakupovat, pomáhat doma atd. Nikdy je tady nikdy nikdo neviděl, jsou to úplně cizí lidé. Řekněte mi jak je možné že o těch starých lidech vědí. Jak to vůbec zjistí že nemají nikoho kdo by po nich dědil.. Tohle nám tady teda hlava nebere asi nikomu kdo ty staroušky zná..

    Další informace


    Jaký je člověk, který se rád zajímá o druhé lidi, spíše než aby byl egocentrický?

    ideálně jedním nebo dvěma slovy tu vlastnost, nebo způsob chování

    Další informace


  • Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Kde všude můžeme kibicovat? Jaký mělo slovo původní význam a odkud pochází?

    Zbývá mi už jenom odpovědět na co se Annas ptala a to - Jaký mělo slovo původní význam a odkud pochází?....Švejk si při hře v karty ve vojenském vlaku vzpomněl na nápis v jedné hospodě, který zněl: Kibic drž tlamajznu, než tě přes ní šmajznu, a tím cizímu slovu kibic zajistil v češtině trvalé místo....Kibic je slovo přejaté z němčiny a je vlastně der Kiebitz a ten zas že je prostě pták čejka.Proč se kibic jmenuje podle čejky?Jak se na věc dnes dívají etymologové, tedy odborníci přes původ slov? Ti soudí, že tu nejde o čejčí a kibicovu zvědavost, eventuálně natahování krku, ale o křik. Pojmenování kibice slovem označujícím čejku prý vzniklo, cituji, nejspíš proto, že kibicové dávají výstražná znamení, jako čejka vyráží varovný křik: kibíč .

    Další informace


    Jak souvisí slovo kocovina s kočičinou? Co dříve slovo znamenalo?

    Slovo kocovina původně znamenalo výtržnost a vzniklo obměnou slova kočičina, kterým se označovaly výtržnosti proti mladoboleslavskému hejtmanovi Kotzovi v roce 1848. Ve druhé polovině 19. století začalo slovo kocovina pod vlivem německého výrazu Kater, které označuje kocoura i stav po alkoholovém opojení, nabývat dnešního významu. Dříve se také říkalo Katzenjammer (kočičí nářek).[5] Z němčiny čerpala obdobným způsobem také polština: kac, kacenjamer, kociokwik (česky kočičí kvik).

    Další informace


    Do které kategorie se řadí slovo dle? A je to vůbec slovo?

    Slovo podle, ve zkrácené verzi dle.Dle zákona číslo ....Je to slovo? Do které kategorie se řadí, pokud to je slovo?

    Další informace


    Ahoj, zajímá mě odkud je slovo mazel.

    Existuje ještě jeden význam slova mazel.Slovo mazal či mazel v jidiš znamená štěstí a je původem z hebrejštiny. Užívá se často ve spojení Mazal tov nebo Mazel tov - hodně štěstí.

    Další informace


  • Jak probiha lekarska prohlidka na stredni skolu?

    ) Jen me to zajima

    Další informace


    Ahoj všem zajímá nás co je §66 ve zkušební době. Díky za odpověď.

    § 66Zrušení pracovního poměru ve zkušební době(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2011 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

    Další informace