• anglictina - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: anglictina. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.
 • Další témata a dotazy - anglictina

 • Angličtina - filmy  Další informace


 • Pokud se angličtina stane oficiálním jazykem ve většině světa, bude se jí pořád říkat angličtina?

  Když ve fantasy nebo sci-fi existuje řeč, kterou mluví všichni, většinou se jí říká obecná , společná atd., myslíte, že je možné, aby se angličtina také přejmenovala nebo zůstane navždy angličtinou?*když mluvím o většině světa , myslím většinu států, které něco znamenají

  Další informace


 • kolik slov má angličtina ?

  Vem si tlustý slovník a přečti si zadní stranu, předmluvu, někde to tam bude :-)Ono je rozdíl jak se to veme, je swim, swimming jedno slovo nebo už dvě, když se to liší jen příponou ?

  Další informace


  PROČ PATŘÍ ANGLIČTINA MEZI NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ JAZYKY ?

  Odpověď proč je angličtina světový jazyk není až tak komplikovaná, komplikovanější by byla opravdu otázka, proč je nejpoužívanější. Odpovím teda jen na to, proč je světovým jazykem.Španělština, Portugalština, Angličtina a Francouzština jsou všechna světovými jazyky a mimo to mají ještě jednu společnou věc, že státy nesoucí tentýž název byly dřív koloniálními velmocemi.Díky tomu se jejich jazyk rozšířil do mnoha koutů světa, díky čemuž se stal zároveň i široce rozšířený a široce používaný.Například v Mexiku se dodnes mluví hlavně Španělsky, přestože je to stát jen malý kousek od Ameriky, Angličtina zde nemá příliš velký vliv a obyvatelstvo neoplívá její znalostí.

  Další informace


  Kdy začala být americká angličtina odlišná od té britské?

  Kdy začaly říkat to jejich R s takovým důrazem a jiné věci (am. center/ br. centre) a ještě ty přízvuky? Bylo to už v dobách Washingtona?

  Další informace


  Jak to, že se angličtina jinak čte a jinak vyslovuje?

  Vychází to z historického hlediska? Byla ve středověku mluvená a psaná forma jazyka stejná?Doplňuji:quentos: díky, nemáš k tomu nějaké prameny, informace? Rád bych se dověděl něco víc :)Jinak výslovnost úplně zcela totožná asi ve středověku nebyla. Nechce se mi věřit, že by názvy jako Scarborough, Yorkshire, Southampton atd. se vyslovovala tak, jak se píše. Bylo by spousta jazykolamů.

  Další informace


  Dá se angličtina naučit bez znalosti českého jazyka?

  Uvažujme situaci, že češtinu úplně vypustím (jako bych češtinu vůbec neznal) a budu nepřetržitě sledovat anglické filmy, hrát anglické hry a poslouchat anglické písničky...prostě budu vystaven anglickému prostředí.Dovedu se tomu přizpůsobit a ten jazyk se naučit i bez českého jazyka?Pokud ano, jak dlouho to přibližně potrvá?Co mně k tomu vede? Aby odpadlo to otravné překládání v hlavě - když narazím na anglické slovíčko, tak si ho nepřekládat do češtiny, abych pochopil ten význam, ale prostě to anglické slovo si umět přeřadit k nějakému objektu přímo. Například, pokud uvidím slovíčko door , tak abych si hned vybavil dveře a nemusel to slovo si v hlavě překládat do češtiny, a pak pochopit, co to vlastně znamená

  Další informace


 • Od kolika let je kniha Angličtina s Jů a Hele ?

  Tuto knihu jsem chtěl koupit na vánoce své mladší sestřeDoplňuji:Mojí sestře Je 8 let

  Další informace


 • verb patterns - angličtina

  Potřebovala bych pomoct do angličtiny z verb patterns. Budu vděčná za každou radu.

  Další informace


  Učebnice Angličtina - edice Maturita > Máte někdo?

  Hledám někoho, kdo má doma učebnici Angličtina - edice Maturita. Potřebovala bych oskenovat nebo jen vyfotit jednu maturitní otázku.Byla bych moc vděčná. :)Díky za pomoc.

  Další informace


  Přijde vám angličtina v 1. třídě správná?

  Dneska jsem se byl podívat v 1. třídách ZŠ a zděsilo mě to, když jsem viděl ze mají ve středu 5 hodin a jedna z nich je Angličtina. Myslíte, že je to tak správně?

  Další informace


  Proč se o češtině říká, že je těžká, když je jednodušší než lehká angličtina?

  samozřejmě, že rodilému Čechovi se zdá čeština lehčí, než angličtina, ale objektivně viděno je čeština mnohem složitější.vemte si třeba jen takovou maličkost, jako jsou zdrobněliny - holka - holčička, dům - domeček, kočka - kočička, pes - pejsek.... který jiný jazyk tohle má? Angličtina to odbude slůvkem little, francouzština slovem petit,-e, jenom my máme extra slova, slůvka, slovíčka....a co teprve různá skloňování... město, bez města... s městem... atd.. většina jazyků používá fixní slovo, které se nijak nemění. to musí být pro cizince velmi obtížné to vůbec pochopit, natož se to naučit. nebo tvrdé y a měkké i - kapitola sama pro sebe... koneckonců všude na diskuzích lze vidět, že ani rodilí Češi svůj rodný jazyk nezvládají ani po tolika letech ve škole.nebo... angličtina nezná střední rod. to také musí být dost obtížné, pochopit, že není jen on a ona, ale i ono.atd atd... příkladů by byly stovky. čeština je zkrátka obtížný jazyk a ne, že ne. ale krásný a výstižný. i krátká věta vytržená z kontextu se dá pochopit, což u mnoha jazyků říct nelze.

  Další informace


  Jak se, prosím, dostala angličtina do USA?

  Používání angličtiny ve Spojených státech je důsledkem britské kolonizace Ameriky. . První vlna anglicky mluvících osadníků se objevila v severní Americe během 17. století, následovaly další migrace v 18. a 19. století.Od té doby byla americká angličtina ovlivněna jazyky západní Afriky, indiánského obyvatelstva jazyky německých, holandských, irských a španělských a jiných přistěhovalců v postupně jdoucích vlnách atd.Americká angličtina zahrnuje široké spektrum dialektů, ačkoli mnohé spolu úzce souvisejí. atd.Podrobnosti si můžete přečíst v odkazu - text Americká angličtina a href"https://en.wikipedia.org/wiki/American_English" rel"nofollow" https://en.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  Dobrý den. Ráda bych poprosila někoho nestranného o radu k maturitě. Angličtina nebo matematika?

  Jsem ve 3. ročníku. Byla jsem rozhodnuta maturovat z matematiky. Poslední dobou celou naši třídu nás učitel upozorňuje, jak je to náročný apod. (určitě víte o čem mluvím). Naneštěstí jsme dostali učitelku na angličtinu, která sama neumí anglicky (o rozhovorech v aj ani nemluvím). Je mi jasné, že před maturitou budu potřebovat doučování z obojího. Ráda bych na vejšku, ale později i do zahraničí. Mohu vás poprosit o nějaký rady, co by se mi hodilo více? Já vím, že každý je individuální a u každého to je jinak. P.S. Baví mě oboje. Děkuji :)

  Další informace


  Angličtina: Použití slova About?

  Učím se angličtinu nějakej pátek, ale nikdy jsem dostatečně nepochopil použití slůvka About .. poradíte? Napovíte? Trknete?

  Další informace


  Angličtina čtěte níže prosím  Další informace


  Angličtina a stupňování přídavných jmen...

  DRY - DRIER - THE DRIESTProsím je to tak správně nebo ne jak???

  Další informace


  Angličtina - přízvuk ..Jak poznáme v jaké části slova je přízvuk ? Většina třídy na tom pohořela .. Děkuji moc :)

  Teorie je sice krásná věc, :-) ale jsou případy a toto je jeden z nich, kdy nejlepší řešení je praxe. Zkrátka to je nejlepší naposlouchat mluvená komunikace s rodilými mluvčími, filmy v originále apod.

  Další informace


  Anglictina- Tie/Tying a Ranks a Ranking  Další informace


  Anglictina tema  Další informace