• Jak vzniklo slovo deprese? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak vzniklo slovo deprese?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jak vzniklo slovo deprese?

  • Vánoce bez deprese jak na to?



    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo bréca ?



    Další informace


  • Jak poznat deprese



    Další informace


    Deprese - nic nepomaha



    Další informace


  • Jak vzniklo slovo flaksa? Proč se tak říká tlustému masu?

    Flaksa není tlusté maso , ale tuhé maso - podle die Flechse šlacha.Pokud se tak někde označuje tučné maso, jde o zkomoleninu významu.

    Další informace


  • Proč se říká: půjdeš BRUČET do vězení? Z čeho to slovo vzniklo?

    Není to kvůli pedofilnímu medvědovi jménem Pedobear :-)

    Další informace


    Jak vzniklo slovo kasárna??

    historie slova kasárnaDoplňuji:PROSÍM NEPIŠTE, CO SLOVO KASÁRNA ZNAMENÁ, TO SNAD VĚDÍ VŠICHNI. ZAJÍMÁ MĚ, JAK VZNIKLO z jakého jazyka (zřejmě z němčiny, ale chtěla bych to vědět přesně). Odpověď typu, že kasárna je obytná budova mi připadá primitivní.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo HAFO?

    užívá se pro označení velkého množství,ale tak divné slovo?je to snad zkratka?

    Další informace


    Jak vzniklo slovo pošuk a co vlastně znamená?

    Pošuk je ten,kdo je zmatený,zbytečně pobíhá z místa na místa,nemusí to být blázen,i když tak někdy působí. Je to tedy člověk,který je zbrklý-původní význam se zachoval,i když se posunul.Slovo je odvozeno ze staročeského slova šukati - pohybovat se z místa na místo,vykonávat drobné práce.Stč. slovník

    Další informace


  • Jak vzniklo slovo akce black-friday?

    Pojem černý pátek se poprvé objevil v souvislosti s panikou spojenou s krachem cen zlata, který americkou ekonomiku zasáhl v roce 1869. Černý pátek, jako svátek nakupování však souvisí až s další krizí, která světovou ekonomiku zbídačila v roce 1929. Po krachu na newyorské burze začali někteří obchodníci organizovat den plný slev aby alespoň částečně naplnili své pokladny a zákazníkům vrátili apetit k nakupování. :-))Existuje však ještě jedno vysvětlení vzniku černého pátku. Říká se totiž, že den po Díkůvzdání v 19. století měli majitelé jižanských plantáží možnost koupit si otroka se slevou. Toto vysvětlení ale zůstává spíše jen nedoloženým mýtem. Někteří lidé však díky němu černý pátek dodnes bojkotují. a href"https://www.info.cz/byznys/fenomen-black-friday-jaky-je-puvod-nejvetsiho-svatku-nakupovani-19808.html" rel"nofollow" https://www.info.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Z čeho vzniklo a kde má původ slovo prak ?

    Prak - středověký přístroj k metání kamenů, dnes jenom práček na kamínky.Odvozené slovo prakovník, od něj práče mladší prakovník vrhající kameny ze stroje - vojenský slangJinak slovo je odvozené od základu pork 6 (6 jer), to od slovesa práti - stroj, jímž se do něčeho pere, bije. -prak - k střhěmeckého. bracke brakýř, malý lovecký honicí pes -Poznámka: ve staročeštině se házecím zbraním říkalo prak, např. oštěpu.Etymologický slovník.

    Další informace


    Proč se policistům říká hovorově/slangově/argotově benga? Jak to slovo vzniklo? Jaký je jeho etymologický původ?

    Čert, ďábel se řekne romsky beng. Do argotu se dostal v přeneseném významu: ve španělštině bengui „ďábel“, ale též „policista“ (tento význam sice slovníky neuvádějí, objevil se však během našeho terénního výzkumu), v češtině benga, beng, bengo, bengóres, benka „policista“, bengaboys, bengové „policisté“. a href"http://clovek.ff.cuni.cz/view.php?cisloclanku2010051501" rel"nofollow" http://clovek.ff.cuni.cz/ hellip /a kapitola 8, víra, rituály, smrtJá osobně znám romské slovo beng ve významu, když třeba matka řekne, že její syn je baro beng, což je vlastně takový velký čertík, zlobidlo.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo pitomec?

    J. Rejzek v Etymologickém slovníku uvádí:pitomý, pitomost, pitomec, pitomina.Stč.pitomý ‘krotký,ochočený,krmený’ od praslovanského .*pitati ‘krmit’ ),přeneseně pak ‘tupý, hloupý’Slovo stejný původ jako píce psl. *pit’a je odvozeno od *pitati ‘krmit’, stindické pitú‘jídlo, pití’, vše z ie. *pei-tu-, *pī-tu‘ strava, pití’ od *pei- ‘být tučný, plný’. Přeneseně to mohlo být nějak tak:Takže pitomý byl původně tlustý člověk., neukázněný, omámený jídlem, který neznal svou míru. Když byl hladový, tak se stal nepříjemným atd.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo nána? Má to něco společného s nanotechnologií?

    V současné době se propagují nanomateriály, nanotechnologie a nanometr je řádu minus 9. Pokud o nějaké osobě řekneme, že je nána, tak máme na mysli její malé rozměry, technickou dokonalost nebo něco jiného? Jak vlastně tento výraz vznikl a odkud pochází? Děkuji.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo másti?

    Něco mě mátlo/zmátlo ...

    Další informace


    Jak vzniklo slovo kráčmera a komu/čemu se tak říká?

    Podle SNC je kráčmera nehezká nesympatická žena, někdy i jako hanlivá nadávka.Souvisí se jménem Kráčmer, Kračmar Krčma, Krečmer -nejspíše lužickosrbského původu, patrně pochází z korčmar (krčmář, hospodský, šenkýř, výčepní).Hojně se používá i v němčině a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1%C4%8Dmer" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a Že by pojmenování vzniklo původně jako nadávka pro nepoctivou a ošklivou krčmářku? Nemusela být ošklivá vzhledem, ale byl třeba hubatá, která nešla pro ostré slovo daleko, nepříjemná, nemilá.Slovo krčma mohlo vznikout od slovesa krčit se, nebo od podle jména krč, kdy původní krčmy vznikaly na místě, kde byl vykácený les s krči.J. Rejzek Etymologický slovník

    Další informace


    Jak vzniklo slovo fofr a je to spisovný výraz?

    Zní mi to jako typicky hovorový tvar, kterým si češi upravili slovo spěch , aby to znělo ještě trochu rychleji.No a já teď pádím pryč, protože dnes dopoledne fofr mám. Tak se tu zatím mějte.PS: Dobré ráno. :)

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo žuvr a co přesně znamená?

    Ne, tak to není ono. Měl by to být asi kámen určitý velikosti. Je to tady teda hodně používaný slovo. Tady všichni mluví o žuvrech, nebo žubrech (většinou děti). Když jsem byl dítě já, také jsme říkali žubry, ale později se ukázalo, že správně to prej měli být žuvry.Žuvry by měly být asi trošku větší, protože vždycky, když jsem onehdá kamenem trefil kohokoli kamkoliv, tak se kroutil a vždycky řekl to samý- héééj, taký žubr?? A nebo- to se řekne, žubrama (žubrákama) se nesmíí!Tak víte někdo přesně? )))

    Další informace


  • Jak vzniklo slovo eurohujerství? Kdo je eurohujer?

    Módní slovo hujer je odvozeno od filmové postavy Viktora Hujera z filmu Marečku, podejte mi pero . Označuje povahu sice snaživou ale zároveň naivní a vysoce servilní, podlézavou.Jako eurohujera označují euroskeptici, poněkud málo salónně, člověka, který horuje pro EU, naivně přehlíží její nedostatky a podřizuje se zájmům jejích vlivných členů, a to i proti zájmům vlastního státu.

    Další informace


  • Co pomáhá na podzimní deprese?

    Jaké čaje, jídlo?Jaká jiná aktivita (sport, četba,TV,internet)?

    Další informace