• Jaký významy má slovo honič? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký významy má slovo honič?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký významy má slovo honič?

  • Znáte nějaké slovo, které má dva významy, které jsou oba opačné?



    Další informace


  • V jakém čísle časopisu Rock&Pop byly názvy kapel a jejich významy?

    byla to dvojstránka a na ní názvy kapel a jejích původ, význam.. Děkuji za odpovědi :)

    Další informace


    CO V HUDBE ZNAMENA SLOVO FORTE

    Hlasitě.

    Další informace


  • jaký původ má slovo enigma?

    Enigma - z latinského aenigma hádanka , to z řeckého ainigma (množné číslo ainigmata) temné řeči, hádanky, od ainissesthai mluvit nezřetelně, mluvit v hádankách, atd. a href"http://www.etymonline.com/index.php?allowed_in_frame0 searchenigma searchmodenone" rel"nofollow" http://www.etymonline.com/ hellip /a Doplňuji:Ad arygnoc - jsem na tom stejně. Prohledala jsem německý, italský, latinský, polský i řecký zdroj. Český etymologický slovník nemá původ zachycený, SSJC uvádí z řečtiny, Váš slovenský etymologický bez původu. Nevkládám odkazy, protože jsem otevřela mnoho stránek, překládala, takže bych musela procházet znova.Někde se uvádí původ z řečtiny, jinde ze starolatinského slova, polský zdroj uvádí stejně jako anglický - latinu - řečtinu.Italský etymologický slovník uvádí enigma, enimma - latina - řečtina. Připadá mně to tak, že záleží na tom, zda určitý jazyk převzal slovo z latiny nebo řečtiny, případně z řečtiny přes latinu. Výraz se objevil v obou jazycích. Našla jsem mapku, kde j vedle sebe vyznačen původ v latině i řečtině.Volala jsem do do ÚJCAV, pracovník potvrdil mou poslední domněnku. Slovo se dostalo do obou jazyků z prazákladu, ostatní jazyky výraz převzaly tak, jak jsem uvedla.V nejnovějším českém akademickém slovníku se uvádí, že enigma se k nám dostala z řečtiny.Takže je třeba se dívat na původ jinak, nikoliv, kde výraz vznikl, (v latině nebo řečtině - platí obě možnosti), ale odkud se např. do češtiny dostal.Mám tři české etymologické slovníky. Ne v

    Další informace


    Mohl by mě někdo vysvětlit slovo ,,buznaPro mne to bylo vždy urážlivé a sprosté slovo.

    Doplňuji:Proč tedy vysoce vzdělaný člověk tímto slovem označil katolíky a nikdo krom prezidenta se nad tím nazamýšlí?

    Další informace


  • Jaký význam má v hardwarovém světě význam slovo MODRÁ SMRT ?

    Jedná se o Blue Screen of Death.Nejde ale o hardwarový svět - modrou smrtí je míněn chybový výpis Windows, který označuje tak závažnou chybu, že Win naprosto zkolaboval. Chyba přitom může být způsobena i HW, i SW problémem.

    Další informace


  • Kdy může lovecký pes (honič) volně do honitby?A kdy nesmí?

    Když je lovecký pes(honič)bez dozoru majitele ve vzdálenosti větší než 200metrů a nemá příslušné lovecké zkoušky,honí zvěř může na nej myslivecká stráž?

    Další informace


  • Jaky vyznam ma slovo prijmeni hnat a stekly a odkud pochazi?

    Hnát - 2 možnosti původu:a) z podst. jména hnát - kloub, kost, úd hnát - stsl. gnat (střněm. knote)b) ze slovesa hnáti - pronásledovati, poháněti - ze stsl. gnati (střněm. laufe, treiben).Steklý - stč. vsteklý, vzteklý, zteklý - zuřivý, divoký. Zápisem do matriky, hláskovými odměnami vznikla podoba Steklý.Podle staročeského slovníkuV odkaze Tamayo na vyhledání příjmení je napsané: Uvedená stránka, na kterou je zde link, už bohužel nefunguje.

    Další informace


  • Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Kdy/kde se může použít slovo přehršle? Jaký to má vlastně význam?

    Přehršle. Podobné útvary i jinde - p. przygarść, r. prígoršnja, sln. prgíšče, s./ch. prȅgršt, csl. prěgrъšta, původní význam je ‘množství, které se nabere do obou hrstí’. Vše je odvozeno od psl. *gъrstь :hrst), předp.je*per-( :pře) nebo *pri- ( :při), zakončení různé..J. Rejzek Etymologický slovník Příklad z ltieratury: Postupuje pravidelným krokem po roli, rozhazuje z přehršle zrní, které paprskovitě dopadalo na roli. M. Jahn. PSJCDnešní významy v odkazu a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovop%C5%99ehr%C5%A1le" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Kde všude můžeme kibicovat? Jaký mělo slovo původní význam a odkud pochází?

    Zbývá mi už jenom odpovědět na co se Annas ptala a to - Jaký mělo slovo původní význam a odkud pochází?....Švejk si při hře v karty ve vojenském vlaku vzpomněl na nápis v jedné hospodě, který zněl: Kibic drž tlamajznu, než tě přes ní šmajznu, a tím cizímu slovu kibic zajistil v češtině trvalé místo....Kibic je slovo přejaté z němčiny a je vlastně der Kiebitz a ten zas že je prostě pták čejka.Proč se kibic jmenuje podle čejky?Jak se na věc dnes dívají etymologové, tedy odborníci přes původ slov? Ti soudí, že tu nejde o čejčí a kibicovu zvědavost, eventuálně natahování krku, ale o křik. Pojmenování kibice slovem označujícím čejku prý vzniklo, cituji, nejspíš proto, že kibicové dávají výstražná znamení, jako čejka vyráží varovný křik: kibíč .

    Další informace


    Jaký významy má slovo honič?

    Honič.

    Další informace


    Jaký význam (co značí) slovo Avatár?

    - robot, věrná napodobenian živého tvora.- božské vtělení do bytosti.- nyní i ikona, zástupce uživatele.a avathar:- vyšší bytost přinášející lidem poznání (Kristus, krišna, ...)

    Další informace


    Jaký smysl/význam má slovo darmožrout?

    V jakých situacích je vhodné takto někoho pojmenovat?

    Další informace


    Jaký slušnější synonymum pro slovo bytná ? Člen společenství vlastníků bytů je dlouhé a málo představitelné o co jde

    paní domácí

    Další informace


    Jaký má význam a původ slovo kalvárie?

    Jak souvisí s Ježíšem?

    Další informace


    Jaké významy má spojení- klasifikační faktor?

    Já to vídím tak, že klasifikační faktor je nějaká veličina, podle které něco třídím.Doplňuji:Byl jsi na lyžařském výcviku? Klasifikačním faktorem pro zařazení do družstev byla schopnost sjet cvičnou louku.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo extempore a jaký jeho přesný význam?

    extempore ‘nečekaný, nepřipravený čin či projev’.Z lat. ex tempore ‘hned, bez přípravy’,doslova‘mimočas’,z ex- . a tempus ‘čas’.J Rejzek: Etymologický slovníkVýznam předpony ex- závisí na kontextu. a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Ex_(latina)" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


    Jak přesně je myšleno slovo kolem ( myslím, jako časově) když se řekne kolem 4.... tak jaký by to měl být čas?

    já to beru - kolem 4 - asi tak deset minut před čtvrtou a deset minut po ní - před 50 je tři-čtvrtě, takže by se dalo říct to a pak 10 je čtvrt, takže taky - prostě plus minus 10 minut

    Další informace


  • jaky ma pád slovo chodidla uvězněny ve všednich škrpalech

    Ve větě je hrubka. To chodidlo, proto ta chodidla (jako ta města) uvězněna ve všedních škrpálech.Zkuste si vyskloňovat město a chodidlo a podle tvaru hned poznáte, o který pád jde. Jsou jen 2 možnosti.Doplňuji:Zapomněla jsem dodat, že určení pádu záleží na předchozím kontextu. Pokud není uvedený kontext, je jen jedna možnost.

    Další informace