• Je církev Svědkové Jehovovi odnož křesťanství? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je církev Svědkové Jehovovi odnož křesťanství?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je církev Svědkové Jehovovi odnož křesťanství?

 • Proč si svědci Jehovovi kupují kolekce, když neslaví Vánoce?  Další informace


 • Odvádí církev daň z příjmu z vybraných peněz od věřících i ostatních návštěvníků kostela?  Další informace


 • Podle čeho církev pozná, že se nejdená o psychickou poruchu, ale o posednutí ďáblem?

  Nechávají si na to udělat nějaký znalecký posudek? Nebo to risknou a když se jim nepovede vyhnat ďábla tak to prohlásí za psychickou poruchu?Dělají se takové akce i u nás? Jak se k tomu staví naše zákony? a href"http://www.novinky.cz/zahranicni/365262-biskup-provadel-exorcismus-na-mlade-divce-ritual-se-vysilal-online.html" rel"nofollow" http://www.novinky.cz/ hellip /a Všem předem děkuji za odpovědi:-)

  Další informace


  Patří Svědkové Jehovovi mezi dhimmí?

  Patří Svědkové Jehovovi mezi dhimmí?

  Další informace


  Odsuzovala církev projekty s vypouštění raket, sond a kosmonautů do vesmíru?

  Doplňuji:Myslel jsem třeba že by říkali: Ó to né, nemůžete vysílat nějaké raketové obludy do domova Ježíšova a Boha... - každý si ty kecy umí snad představit :-)

  Další informace


  Má některá církev jiné oblečení než dlouhé až na zem?

  Třeba pánský oděv?

  Další informace


  Křesťanská církev - rozdělení na 2 části

  Na které 2 části se křesťanská církev v raném středověku rozdělila?

  Další informace


  Je římskokatolická církev a katolická církev to samé?

  Katolická církev je nejednoznačný pojem z oblasti křesťanství. V různých kontextech může znamenat:římskokatolická církev, tedy církev západního obřadu v jednotě s papežemcírkve sjednocené s Římem, jednotlivě nebo jako celek sem vedle římskokatolické církve patří také uniatské církve východního obřadu jako řeckokatolická církev a další a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Katolick%C3%A1_c%C3%ADrkev" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  Jakým způsobem prokazuje papeži katolická církev, že uzdravení xy je zázrakem?

  Nedávno jsem někde zahlédla, že vyléčení šestiletého chlapce z Washingtonu (jméno jsem bohužel zapomněla) se považuje za zázrak...Co myslíte, dá se uzdravení nějak racionálně vysvětlit?Neznáte podrobnosti? Děkuji.

  Další informace


  Jak to, že i když se učíme o Janu Husovi jako o Někom, tak se církev ani věřící nezměnili?

  Jak to, že i když považujeme Jana Huse za Někoho, tak se i přesto věřící kloní k církvi? Proč je v ČR tak málo stoupenců husitského náboženství oproti ostatním, i když měl v podstatě pravdu a téměř nic se nezměnilo? A jaký na něj mají názor věřící - pokud věříte, jak se k tomu stavíte?

  Další informace


  Jak byli trestáni Svědové Jehovovi, kteří odmítali někdejší povinnou vojenskou službu?

  Říká se, že nikdy nevezmou zbraň do ruky a odmítají vojenskou službu. Komunisté byli prý k takovým nemilosrdní. Původní dotaz.. byly trestáni - chyba - ti Svědkové byli trestáni

  Další informace


  Co si představíte pod pojmem církev?

  spoločenstvo ľudí vyznávajúcich jedno náboženstvo - kresťanstvobližšie: a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADrkev" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  Co si myslíte o větě: Když chceš v Americe zbohatnout, založ si církev ! ??? :)

  Hodně lidí mi tohle už v životě řeklo. Nejspíš oponovali na tu širokou škálu církví v Americe. Když si dohledám sídla některých scientologů tak se nestačím divit. Tyhle sekty dokážou jednoho dobře oškubat. Není výjimkou, že si dávají záležet i na známých osobnostech. Třeba Toma Cruise oškubali dost na majetku a penězích. Ale když on sám jim všechno přiznává, oni to schválně nahrávají a pak mají vše co by mohli později proti vám použít. Jak je tohle vůbec možné a legální, když jde na oko hned vidět, že jejich záměrem je oškubávat lidi ? :)

  Další informace


  Co se vám líbí/nelíbí na křesťanství?

  Proti křesťanství jako víře nic nemám, má vesměs dobrý vliv na utváření charakteru lidí. Je to filosofie jako desítky dalších. Nelíbí se mi, co z té víry udělala církev. Tedy přesněji řečeno: jak ji zneužila.

  Další informace


 • Proč se můžu naprosto bez problému hlásat ke komunismu resp. stalinismu, křesťanství, islámu, apod. ovšem ne k nacismu?

  Lidé se rozkřikují v hospodách, ve školách, na úřadech, na ulicích o krásách křesťanství, vráskách islámu a zase krásách stalinismu, ale jakmile se jen uvidí něco podobného hákovému kříži a nebo si jen někdo dovolí citovat či jen číst Mein Kampf, je z něj už dělána zrůda, která by měla být společností vyvržena.Proč? V čem se nacismus liší oproti jiných ideologií a vír?

  Další informace


  Musí církev dokazovat původ svého majetku, který jim bude navracen?

  Pokud byl historicky daný majetek nabytý násilnou cestou (např. upálením jeho držitele na hranici výhružkami, že jeho držitel půjde do pekla, když jej nevydá ...), bude to bráno v potas?

  Další informace


  Jak na bezohlednou církev?

  Věděl by někdo jak na bezohlednou církev? v naší obci se nějaká svatá prdel rozhodla, že bude šikanovat lidi každé ráno v 6:00 odbíjí zvony jako o život. To dost těžce nese naše čtyřletá dcera. Děkuji za rady.

  Další informace


 • církev bude prodávat odpustky-koupíte?

  stát už asi pro ně nemá peníze tak se bojí aby měli co do huby

  Další informace


 • kdo je bůh v křestanství a jaká jsou jména proroků a mesiášů.Jména proroků a mesiášů v Judaismu a jak říkáme verícímv J.

  Křesťané věří v jednoho Boha, vyznávají Ježíše Krista jako spasitele a Božího syna.Proroci - Mojžíš, Samuel, Nátan, Gad, Eliáš, Elíša, Achijáš, Míkajáš, Jehú (nepíšící), Izajáš, Jeremjáš, Ezechiel, Ozeáš, Jóel, Ámos, Abdijáš, Jonáš, Micheáš, Nahum, Abakuk, Sofonjáš, Ageus, Zacharjáš, Malachiáš a Daniel (píšící).Daniela tam přidávají křesťané, jinak by to mělo být společné jak pro židy, tak i křesťany.Věřící judaismu jsou judaisté nebo-li židé.Mesiáš v křesťanství je Ježíš Nazaretský Kristus a v židovství to je očekávaný král z rodu Davidova, kterého předpověděl Izajáš, který bude vládnout židovskému národu během mesiášského věku.Asi někdo poradí lépe, vycházel jsem z Wikipedia a částečně ze svých znalostí.

  Další informace


 • Co je horší? Křesťanství, nebo islám?

  -obojí uctívá fiktivní postavu-obojí způsobuje/valo války, tažení za kořistí-obojí pronásleduje/valo lidi jiné víry-obojí má fašistické prvky-obojí obhajuje nemorální představyZakázat obojí? Hranice jsme už zrušili, ještě to náboženství, a budeme se mít jak prasata v žitě:)

  Další informace