• Kazi, Teta a Libuše. Ty první dvě sestry vlastní česká, či přejatá jména? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kazi, Teta a Libuše. Ty první dvě sestry vlastní česká, či přejatá jména?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Kazi, Teta a Libuše. Ty první dvě sestry vlastní česká, či přejatá jména?

  • Kazí počítač oči?



    Další informace


    Drogerie Teta



    Další informace


    Dobrý den :) mohu se zeptat jaké jmena mají 3 větrné elektrárny na bouřňáku ? měly by to být mužské jmena ... děkuji :)



    Další informace


  • Je pravdivé, že peníze kazí člověka ?



    Další informace


    Jak byste teoreticky pojmenovali vlastní hospodu a co byste si dali za panáka zdarma v první týdnu otvíračky v té mé?



    Další informace


  • Tři sestry - název písničky?

    Prosím vás, jak se jmenuje písnička kde se zpívá ....nejednou chceš svůj balón....chalgumy a plégeduše.....zpívá to ženská.. Dík

    Další informace


    Kdo napsal libreto k Smetanově opeře Libuše?

    Ve škole jsme se učili, že to byl Karel Sabina, avšak na univerzální a vševědoucí tetě Wiki se píše, že autorem německé verze byl Josef Wenzig a české verze Ervín Špindler.

    Další informace


    Jak se jmenuje film kde byly dvojčata která se neznaly a setkaly se na tam zjistily, že jsou sestry a vyměnily si role?

    Mělo by se to jmenovat Past na rodiče.

    Další informace


  • Jak se kazí ovoce? - kyslík?

    Dobrý den,chci se zeptat Jak se kazí ovoce. Kazí se díky kyslíku? Co kdybych zavřel ovoce do nádoby bez kyslíku, zkazilo by se? A kdybych například ještě do nádoby s ovocem přidal vodu a vše by bylo uzavřené bez kyslíku? Co by se dělo?Díky :-)Doplňuji:Myslím tím, aby ovoce zůstalo na určitou dobu v láhvi ve stavu, v jakém jsem ho tam dal.

    Další informace


  • Kdy vznikly první novoročenky? Kdy se první přání k novému roku objevilo u nás?

    První přání k novému roku vymysleli staří Egypťané, kteří tento druh gratulace spojovali s posvátným broukem pro štěstí – skarabem. Jak vyplývá z archeologických vykopávek, neobdarovávali se pouze tímto živým či preparovaným broukem, ale také vyrobeným ze zlata nebo z drahého kamene, zejména z tyrkysu.Tištěné novoročenky se poprvé objevily v 60. le- tech 18. století.V Čechách se ve vyšších kruzích blahopřálo k novému roku pouze osobně. Když se začaly návštěvy stávat neúnosnými, zavedl hrabě Karel Chotek z Chotkova novinku. V roce 1827 si u pražské malířské školy Josefa Berglera objednal blahopřejní lístky. Říkávalo se jim také omluvenky, výtěžky byly mnohdy použity na podporu chudých. V pozdějších letech se na novoročenkách objevila dvě francouzská slova: pour féliciter (pro štěstí) a letopočet.

    Další informace


    Dá se nějak zjistit, jak a kdy vznikly jména jednotlivých ulic a jak se jmenovaly dříve?

    Existuje na netu nějaká časová mapa nebo něco podobného?

    Další informace


    Byly Stadice něčím proslulé ještě dřív, než tam Libuše vyslala pro Přemysla?

    Byly, zatknutou otkou, která se zazelenala.

    Další informace


  • „Marie, Hana, dvě jména milá, napsal v r. 1848 známý klasik. Jsou i po 170 letech tato prastará jména aktuální?

    Obrázek: a href"https:/ixabay.com/cs/valent%C3%BDn-14-%C3%BAnora-8-b%C5%99ezna-3152703/" rel"nofollow" https:/ixabay.com/ hellip /a Myslíte, že křestní jména vypovídají o svém nositeli? Nebo je to docela jinak?1.„Znáš moje jméno, ale neznáš můj příběh. Vidíš můj úsměv, ale neslyšíš můj pláč. Raději nejdříve nahlédni pod pokličku, místo toho, abys mě začal soudit.“ Petr Havránek2.„Běžná jména a příjmení jsou jen důkazem banálnosti a naprostého nedostatku fantazie. Nikdo si je nepamatuje, protože ničím nepřipomínají toho, kdo je nosí.“ Olga Tokarczuková3.„Pokud je vaše jméno špatné, máte na výběr dvě možnosti: jméno změnit nebo si z něj udělat legraci.“ Jack TroutZdroj: a href"https://citaty.net/citaty/276440-neil-gaiman-kocky-nemaji-jmena-to-jen-vy-lide-mate-jmena-p/" rel"nofollow" https://citaty.net/ hellip /a Zdroj: a href"https://citaty.net/citaty/282841-olga-tokarczukova-bezna-jmena-a-prijmeni-jsou-jen-dukazem-banalnosti/" rel"nofollow" https://citaty.net/ hellip /a

    Další informace


    Moje teta ma stejne starou dceru , jako mam ja....v jakem vztahu ty dve male jsou , kdyz jeji dcera je ma sestrenice?

    Otázka je nejasná. Teta má dceru její dcera moje sestřenice. Ptáte se na dceru sestřenice?Děti bratranců a sestřenic, třetí pokolení sourozenců jakožto pravnuků společného praděda a prabáby, představují nebo aspoň namnoze donedávna na našem venkově představovaly poslední článek v řetězu uvědomovaného a speciálně označovaného pokrevního příbuzenství.Nejčastěji se tu užívá spojení druhý bratranec, druhá sestřenice. V lidovém jazyce pak vedle všech těchto pojmenování a jejich obměn vystupuje ještě i zvláštní jednoslovné označení, vycházející ze zcela jiného základu. K přídavnému jménu vlastní tu byly utvořeny odvozeniny vlastník, vlastnice. a href"http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art" rel"nofollow" http://nase-rec.ujc.cas.cz/ hellip /a Neteř či synovec jsou děti od sourozence.Jinak příbuzenské vztahy najdete v odkazu a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodina" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


    Je sestra manželky bratra mýho nevlastního otce moje teta?

    Bereš nevlastního otce jako otce a jeho rodinu jako svou vlastní rodinu? Pokud ano, tak můžeš takovéto tetě klidně teto říkat. Nicméně v pokrevních vztazích by toto byla také teta jen s velkou dávkou fantazie. Za skutečnou tetu by šlo brát maximálně manželku bratra nevlastního otce, ale nikoliv její sestru.

    Další informace


  • Která česká slova obsahuji tato dvě písmena dvakrát za sebou: K, R, S, N, I, O? Příklad pro K = Měkkýš

    To bych tu byl s vypisováním do zejtra. Měkký a slova k němu příbuzná denní (denně, ve staročeštině i denník) veškerá přejatá slova končící na -ie ve 3., 4. a 6. pádě (encyklopedii, fobii, ážii, fólii... ) 2x O za sebou se dá najít ve slovesech začínajících předponou o- či po-, jejichž kořen začíná rovněž na O (pootevřít, pootočit, poodejít, pooschnout, oorat...) dvě S za sebou byla ve staročeském ssát (dnes píšeme jen s jedním).To jen tak, co mě napadá rovnou z hlavy bez hledání, určitě se ozve i někdo další s jinými slovy.

    Další informace


    Doplníte jména protějšků?

    Znáte literární partnery? Aspoň u tří z nich uveďte dílo nebo autora.1. Tristan a2. Orefeus a3. Ríša a4. Hýta a5. Mařenka a6. Werther a7. Petr a8. Ester a9. Taťjána a10. Penelopa aDoplňuji:1. Isolda2. Euridika3. Helenka4. Batul5. Jeníček6. Charlotta7. Lucie8. Pavel9. Oněgin10. Odysseus3 díla a 3 autoři:Ester a Pavel - Romeo, Julia a tma -J. OtčenášekPetr a Lucie - Petr a Lucie - R. RollandWerther a Charlotta - Utrpení mladého Werthera - J. W. Goethe.Další - Pohádka máje - V. Mrštík(Helenka), Hyta a Batul - John Habberton.

    Další informace


  • Wolfenstein Enemy terrotiry - jaymod kazí menu?



    Další informace


  • Muzou 10leti kluci osahavat holku?

    Osahavani

    Další informace


    Co vše obnáší povolání zdravotní sestry?

    Dobrý den,mám dilema a musím se co nejdříve rozhodnout. Chci si doplnit vzdělání, jelikož s gymnáziem bez zaměření se těžko shání dobrá práce, respektive práce, které by mě bavila. Přihlášku na vš jsem tento rok podat nestihla, časově jsem to podcenila. Nicméně nejde mi ani tak o titul, jako spíše o to, abych si udělala nějaký obor. Zajímá mě zdravotnictví, podala jsem si tedy přihlášku na VOŠ a dostala se na farmaceutického asistenta. Mám ještě možnost studovat obor všeobecná zdravotní sestra na jiné VOŠ, tak váhám, co si vybrat.Myslím že povolání zdravotní sestry není špatná věc a že by mě i bavilo. Jenže spousta lidí z mého okolí mě od toho odrazuje. Prý pak budu hlavně (cituji jejich slova) utírat zadky . Já bych to neviděla tak černě. někde se začít musí. Zajímalo by mě, zda se jako všeobecná zdravotní sestra mohu dostat (třeba časem, po získané praxi) do ordinace k soukromníkovi nebo zkrátka někam, kde je to menší stres než v klasiké nemocnici (to utírání zadků, staří umírající lidé,...)?Který obor se vám zdá zajímavější? Pokud v některém z nich pracujete nebo máte někoho blízkého farmaceutického asistenta či zdravotní sesrřičku, budu ráda za vaše názory :) DěkujiAnkteka: Který z těchto oborů se vám zdá lepší? (hlavně z hlediska náplně práce)

    Další informace