• Proč člověk omdlévá? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč člověk omdlévá?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Proč člověk omdlévá?

 • Proč člověk touží po něčem, o čem ví, že nikdy nebude mít ?  Další informace


  Proč je člověk zvědavý ?  Další informace


  Aký je váš názor? Je admin robot, alebo človek? Donedávna aspoň komunikoval...  Další informace


 • Proč všichni živočichové žerou, ale jenom člověk jí?

  Krom těch, co zobou.Prase, kráva, žralok žere...Hmyz, paraziti, roztiči požíraj, takže žerou.Zase nějaká výjimka?

  Další informace


 • Proč věci nemůžou alespoň někdy jít tak, jak bys si člověk přál?

  Pane Tau , jste zdrav ? Mate skolu .... praci ... hodne rodice ..... kamarady ...strechu nad hlavou ? :) Urcite ve svem zivote najdete toho spoustu i pozitivniho. Kazdy mame ale nekdy te sve chmury . Preji vam jich ale co nejmene. -iv-

  Další informace


  Proč je kolaps, ale člověk kolabuje ?

  Sloveso kolabovat - z lat. collapsus - zhroucení co- labi, lapsum padat.Kolaps je podst. jméno, základ je vidět v latinském výrazu.Když byly tyto výrazy přejaty do češtiny, existovaly v češtině souhlásky tvrdé, měkké a změkčené (párové), takže změnu b v p zřejmě ovlivnilo postavení s, následoval po něm měkký jer, proto kolap-s.U kolab-ovat zůstal původní tvar s b - co -labi .., před samohláskou ke změně nedošlo.

  Další informace


  Byl Ježíš Boží syn a nebo jen obyčejný člověk?

  Byl ratolest Boží, jako já, vy, my všichni.. Ale na rozdíl od většiny měl otevřené oči - tedy podle toho co jsem o něm četl a slyšel.

  Další informace


 • Proč, když opilý člověk řídí auto a chytnou ho policajti, nedostane stejný trest jako opilý člověk, který někoho zabije?

  Přece ty dvě osoby udělali naprosto stejnou věc, řídili auto s chlastem v krvi, a to že v tom prvním případě ten člověk nezpůsobil nehodu a nikoho nezabil, to je jen shoda náhod.

  Další informace


  Aký má význam, keď človek dostane v USA viac doživotných trestov?

  Aký má význam, keď človek dostane v USA viac doživotných trestov? Je nejaký rozdiel, ak by dostal jeden alebo desať doživotných trestov?

  Další informace


 • Proc by se mel clovek vazat ve vztahu?

  Z naseho pohledu chlapu: Na svete je TOLIK zen. TOLIK! Proc by se mel chlap vazat a zustavat s JEDINOU? Zvlast, kdyz jsou problemy s rozvodama, nikdy nevite, kdy potkate nejakou, ktera vam bude vyhovovat. Proc by tedy clovek mel mit vztah, kdyz vi, ze casem na 1000 % ta vasen odejde a bude to jen casto nuda. Neni lepsi byt single a uzivat si svobody bez strachu z nevery???

  Další informace


 • Proč je člověk lechtivý ?

  To je zajímavá otázka a zabývali se jí už takoví velikáni, jako Platon, Francis Bacon, Galileo Galilei či Charles Darwin. Existuje tedy mnoho teorií, proč jsme lechtiví (a proč někdo více a někdo méně). Řada těchto teorií hovoří o tom, že jsme lechtiví na zranitelných místech, kde je tenká pokožka a útroby jsou nechráněné, jako například v podpaží, na krku, na chodidlech apod. Zde stojí za zmínku názor, že jsme lechtiví proto, abychom si všimli, když se nám na těle děje něco nežádoucího – třeba po nás leze klíště – a mohli jsme včas zakročit. Zajímavé je rovněž stanovisko, že lechtání upevňuje vztahy v rodině, mezi milenci apod., kdy slouží jako nástroj k vyvolání libé reakce a vyskytuje se už v prenatálním životě.Pokud byste chtěli někoho ulechtat k smrti, asi by to bylo možné. V Číně se lechtání používalo za dynastie Han jako mučení. Mučila se tímto způsobem šlechta, neboť lechtání nezanechávalo fyzické následky. Smrt při tomto „čínském mučení“ však nebyla cílem, ale mohla nastat, protože jak známo, při lechtání se člověk směje, i když se ve skutečnosti smát nechce. A právě ten smích může být kamenem úrazu, protože „usmát se k smrti“ člověk může. Při dlouhotrvajícím smíchu může dojít k zástavě srdce, jako se to stalo například dánskému ušnímu lékaři Olemu Bentzenovi, který takto v roce 1989 zemřel při sledování filmu Ryba jménem Wanda. Srdce mu prý bušilo rychlostí 250 až 500 tepů za minutu.

  Další informace


  Je horší aktivní, ale hloupý člověk, který koná skutky s dobrým úmyslem, nebo zlomyslný člověk?

  Hloupý člověk co koná skutky je obvykle horší než hloupý člověk co nedělá nic.

  Další informace


 • Ak človek pri šedom zákala neoslepol, lekári mu šošovku vyoperujú a nahradia ju okuliarmi.

  a) budú v týchto okuliaroch spojky, alebo rozptylky ?b) aká bude približne ohnisková vzdialenosť týchto okuliarov ? a prečo ?c) Koľko dioptrií približne budú mať okuliare a prečo ?d) Prečo sa takéto okuliare robia dnes z plastu a nie zo skla ?

  Další informace


 • Z čeho může mít člověk halucinace a proč?

  Ovlivněním mozku. Pomocí drog, alkoholu, přiotrávením , dehydratací, vyčerpáním, nebo i některou nemocí.

  Další informace


  Proč člověk spí přikrytý dekou a zvířata (můj pes Dan) ne ? To lidem nefunguje termoregulace i v noci ve spánku ?

  Lidé se přikrývají, protože ve spánku se snižuje tělesná teplota, zpomaluje se dýchání a klesá krevní tlak. Za normálních okolností je tvorba a výdej tepla v rovnováze a udržuje se v rozsahu teplotní pohody 35,7-37,4 stupňů Celsia. Termoregulace nastupuje až po přestoupení hranic teplotní pohody.

  Další informace


  Proč člověk nemůže jíst mléčné výrobky když má salmonelu?

  Jak jsi na to přišla???:-ONaopak - např. jogurty (živé) jsou při léčbě salmonelozy, jako podpůrný protředek, doporučovány...-)Jediná varianta - těžší případy jsou léčeny antibiotiky - a ty založené na tetracyklinu se s mlékem ´nesnáší´.

  Další informace


  Karta pacienta-proč na ni člověk nemá právo?

  Zdravim,kdy chci prejit od obvodni doktorky,tak chce sestra pro me doktora ke kteremu prejdu a ze kartu pacienta odesle jemu.Jakto ze na svou kartu nemam pravo kdyz je moje?Kdyby to bylo od ciziho,ale proc ne svou vlastni?Myslim si ze clovek by mel mit pravo si ji vzit (viz.v serialech,kde jsou lidi nespokojeni a normal jim je daji).Je to vsude?Plati to pro kazdeho? A proc to tak je? Diky vsem za odpoved a za Vas nazor

  Další informace


 • Proč má pes víc zubů než člověk a jiného tvaru?

  Protože je to zvíře a potřeboval dříve více zubů na lovení.

  Další informace


  Proč komárům chutná některý člověk?

  komarum chutnaji vsichni lide nekteri min nekteri vic to je pravda ..:D .....a nektere druhy se specializuji pouze na cloveka ....jinak ti na to lepe odpovi treba tento clanek uz jsem neco podobneho parkrat cet takze bych tomu i veril ...Odborníci z britského výzkumného týmu Rothamsted Research zkoumali více než tři sta druhů potu, aby se dobrali k uspokojivému závěru, proč někteří jedinci mají více štípanců než druzí, přestože spolu strávili večírek či party na stejném místě ve stejnou dobu. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.James Logan, výzkumník z Rothamsteadu, tvrdí: Komáry přitahuje určitá směs potu, jež člověk vylučuje. Z těch si pak vybírají nejvhodnější signál potenciální oběti. Vystresovaný jedinec či sportovec má chutnou krevVýzkum si vybral dobrovolníky, jenž rozdělil do dvou skupin. Ty, kteří komárům chutnají, a ty, kteří ne. Každý z dobrovolníků se na dvě hodiny zavřel do pytle, aby se nakumuloval jejich osobní pot. Potom se za použití přístroje zvaného chromatograf vědci pokusili oddělit chemické složky a každou zvlášť dávali komárům ochutnat , aby zjistili jejich reakci.Nainstalované mikroelektrody na komářích tykadlech dokázaly vědcům přenášet vzruchy moskytů, podle nichž odborníci mohli poznat, která látka komáry zajímá a která ne.vice ve zdroji ... a href"http://www.novinky.cz/zena/zdravi/178067-komari-si-vybiraji-obeti-podle-potu-a-vuni-tvrdi-vedci.html" rel"nofollow" http://www.novinky.cz/ hellip /a

  Další informace


  Nechová se zvíře lépe než člověk? Určité vlastnosti jsou pro zvíře přirozené, ale člověk je přebírá, proto vznikla ...

  různá přirovnání.Uvedu některá záporná - člověk je slizký jako had, lstivý jako liška, nosí parohy jako jelen, vypadá jako ropucha, mlsný jako koza...Používáte některá přirovnání ve vztahu k lidem? Ať už kladná, nebo záporná?

  Další informace