• Není trestné, když je v PS stanovený počet hodin za týden a zaměstnavatel neumožní zaměstnanci tyto hoddiny naplnit? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Není trestné, když je v PS stanovený počet hodin za týden a zaměstnavatel neumožní zaměstnanci tyto hoddiny naplnit?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Není trestné, když je v PS stanovený počet hodin za týden a zaměstnavatel neumožní zaměstnanci tyto hoddiny naplnit?

  • Přátelé,přeji vám klidnou noc a pohodový pracovní týden.



    Další informace


    Kdyby se vám naskytla příležitost a někdo vám nabídl 10 milionů za to, že půjdete na 2 roky do vězení, vzali byste to?



    Další informace


  • Když se něco odehraje v dnes 5 hodin pacifického času, kolik bude v tu dobu hodin v Čr?



    Další informace


  • Měly děti v dobách, kdy byly některé soboty pracovní a jiné ne, v rozvrhu hodin i sobotu?

    Ano.Už si nepamatuju, jestli se učilo každou lichou nebo každousudou sobotu, ale na sobotní dopoledne jsme rozvrh měli._______Doplňuji:Od pondělka do pátku jsme mívali střídavě 5–6 hodin, max. do 13.30,v sobotu jen tři nebo čtyři hodiny, maximálně do 11.45.

    Další informace


  • windows xp vlasnosti počet souborů je jiný než počet objektů v adresáři



    Další informace


  • pracovní týden 32 hodin a zdravotní pojištění

    Zaměstnavatel nám v souladu s §209 ZP snížil pracovní týden na 32 hod. týdně. Prozatím chodíme do práce 4 dny á 8 hod.V pracovní smlouvě máme uvedeno, že pracovní doba se stanoví vnitřním předpisem, který jsme ovšem dosud neviděli.kdyby na výplatní pásce bylo uvedeno např. za únor.2010 odpracováno 20 dní a 128 hodin-není žádný problém. Ale kdyby bylo uvedeno 16 dní a 128 hodin - jak by to bylo se zdr. pojištěním?

    Další informace


    Pokud nas zamestnavatel posila na zdravotni prohlidky mimo pracovni dobu, mame narok na nejakou kompenzaci?

    Doplňuji:Protoze to samozrejme zabere nejaky nas osobni cas plus vydaje na dopravu a pripadne parkovne, kdyby to bylo v pracovni dobe tak to beru, ale ve svem osobnim case by to melo byt nejka zohledneno

    Další informace


    Může zaměstnavatel oznámit změnu pracovní doby tím, že odkáže zaměstnance na nástěnku, i když on není ten den v práci?

    Ve smlouvě má zaměstnanec napsáno, že směnu mu můžou změnit kalendářní den předtím.Co já vím, tak zákon praví tu změnu oznámit písemně.Ale co když zaměstnanec není v práci a tím pádem si nástěnku nemůže přečíst?Když má směna začít v úterý v 6:30, má se o tom zaměstnanec dozvědět nejpozději v pondělí 6:30, nebo to stačí na konci pondělí?

    Další informace


    Může mě zaměstnavatel nařídit 2 půlhodinové přestávky v pracovním režimu 8 hodin?

    NEMŮŽE.Ze zákona (§ 88 zákoníku práce) je sice zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách (...) přestávku (...)v trvání nejméně 30 minut.Ale přestávky nemohou být poskytovány (nařizovány) dle libovůle zaměstnavatele např. každou hodinu..., museli byste se na tomto režimu se zaměstnavatelem písemně dohodnout (viz ustanovení § 4b, odstavec 2 ZP)Doplňuji:To Drap, Mapel:Pokud jsou na straně zaměstnavatele provozní důvody, které opravňují ´nařizování´ či poskytování přestávek jinak než v obvyklém čase oběda..., potom se ale na tomto musí obě strany předem dohodnout, nejlépe už v pracovní smlouvě. Pokud by tomu takto nebylo, tak by TEORETICKY zaměstnavatel mohl zaměstnance posílat na přestávky třeba i pětkrát za den, což je zjevně nepřiměřené...To Ocko:nemáte pravdu :-)Zaměstnavatel nemá právo poskytovat neomezené množství přestávek, což jinými slovy tvrdíte. Zaměstnavatel má povinnost poskytnout přestávku nejdéle po 6ti hodinách..., ale pokud by chtěl poskytovat, resp. nařizovat z různých provozních důvodů větší počet přestávek, tak to sice může, ale musí to být buď zakotveno v pracovní smlouvě nebo po jíné písemné dohodě zaměstnavatele a zaměstnance. Pokud by tento princip neplatil, tak by se klidně mohlo stát, že zaměstnavatel bude zaměstnanci jeden týden nařizovat přestávky každou lichou hodinu, druhý týden každou sudou, třetí týden zase jinak apod. To nejde :-)

    Další informace


    Kamarádka je na mateřské dovolené, během ní porodila další dítě. Jak dlouho ji musí zaměstnavatel držet pracovní místo?

    Drží ji pracovní místo jen po dobu první RD to je mám dojem nyní 3 roky.To by tak mohla rodit 20 let a to přece není možné ji místo držet.Pokud se stihne vrátit do doby těch 3 let, tak má na místo nárok.

    Další informace


    Jaká je denní pracovní doba u DPP, pokud není stanovena denní pracovní doba ve smlouvě?

    Kolik hodin je nutné odpracovat týdně a kolik za den, když se jedná o dohodu o provedení práce a není stanovena pracovní doba ve smlouvě?

    Další informace


    Jak sepsat pokárání zaměstnanci za hrubé porušení pracovní kázně.

    Záleží na tom, zda má toto hrubé porušení pracovní kázně mít za následek zrušení pracovního poměru, nebo ne. V každém případě bude obsahovat: Dne ... jste se dopustil hrubého porušení pracovní kázně dle § Zákoníku práce tím, že jste .... (důvod porušení). Sděluji Vám, že na základě této skutečnosti Vám dávám okamžitou výpověď z pracovního poměru dle § 53 ZP. Nebo - v případě dalšího porušení pracovní kázně s Vámi bude rozvázán pracovní poměr dle § ... Nebo na základě této skutečnosti Vám snižuji osobní ohodnocení o ......

    Další informace


    Jak se mam branit kdyz mne zamestnavatel po ukonceni pracovni neschopnosti chce prevezt na jinou pracovni pozici.

    Od unora jsem v pracovni neschopnosti.Zamestavatel za mne prijal nekoho jineho.muze mne prevezt na jinou pracici kdyz me pracovni misto nebylo zruseno.Dekuji za odpoved

    Další informace


    Dobrý den, pokud je dítě svěřeno do péče matky, ale není stanoven styk otce s dítětem, záleží na dohodě s matkou?

    Doplňuji:Musí matka styk umožnit? Co když se otec nechce domluvit a návrhy matky úmyslně odmítá a chce aby bylo dle jeho požadavků? Musí infprmovat popř. žádat matku při vycestování s dítětem do zahraničí byť jen na dovoloneou? Může to matka zakázat?

    Další informace


    Dobry den,jsem na neschopence mela jsem pracovni uraz první tri dny se neplatí i kdyz se jedna o pracovni uraz?

    Ty první tři dny nemoci, kdy se vám neproplácí nemocenské dávky, se týkají jen ´běžné´nemoci.Ale v případě pracovního úrazu máte nárok na NÁHRADU za ztrátu výdělku, která se poskytuje po celou dobu trvání pracovní neschopnosti a její výše není limitována.Jedná se o rozdíl mezi průměrným výdělkem postiženého před vznikem úrazu a náhrad nemocenských dávek, které v době 4.-21. dne nemoci platí zaměstnavatel a výší nemocenských dávek, které od 22.dne hradí OSSZ.Takže jinými slovy, za CELOU dobu nemoci dostanete v úhrnu 100% svého průměrného výdělku.btw:Náhradu za zrátu výdělku sice hradí zaměstnavatel, ale tyto náklady mu později proplatí pojišťovna.

    Další informace


  • Proč se říká nedá se svítit místo nedá se nic dělat, jak to vzniklo?

    Jako nedá se nic dělat, protože se nedá svítit, a je tma a ve tmě se nedá nic dělat, a nebo má moje rigorózní logika trhliny? :-)

    Další informace


  • Pokud ukončím studium týden po zápisu, strhne mi škola celý semestr, nebo jen týden? Děkuji

    Nemyslím tím školné, ale jelikož je nárok na Bc. studium 3+1 let, strhne mi škola v totmo případě celý semestr, tudíž se to započítá do 1. roku, i když tam nebudu studovat??

    Další informace


    Má právo mi zaměstnavatel nakázat, co smím a nesmím nosit v práci, ikdyž o tom nebylo ve smlouvě nic řečeno??? :)

    Pokud tedy nebereme v potaz práci, kde je nutností uniforma, taktéž práce, která vyžaduje třeba nošení obleku (pojišťovny, banky atd.) anebo to není nijak uvedeno ve smlouvě, může mi zaměstnavatel teda např. říct, v tom černém triku tě tu už nechci vidět nebo nechoď jsem takhle lacině oblékaný! - má na to právo, ikdyž ve smlouvě nepadla jediná zmínka, jak se budoucí zaměstnanec má oblékat? :)PS: Samozřejmě bych se neptal a nebyl udiven, kdybych chodil do práce s potrhaným oblečením nebo špinavým a zaměstnavatel by chtěl nápravu )

    Další informace


    Musí mě ve zkušební době zaměstnavatel pustit na pracovní pohovor?

    Dobrý den, jsem ve zkušební době a stále si hledám lepší zaměstnání. Kdyby mě jiný budoucí zaměstnavatel oslovil a pozval na pracovní pohovor, musí mě aktuální zaměstnavatel na daný pohovor pustit? Zda ne, jak takovou překážku vyřešit? Podotýkám že ještě studuji, tudíž bez finančního příjmu nemohu být (dát výpověď a poté hledat jiné zaměstnání nepřichází v úvahu).

    Další informace


    Jsem invalidní, když dokážu pracovat devět až deset hodin denně, ale můj pracovní výkon není stoprocentní?

    V létě jsem chodil na brigádu do Egstonu, kde jsem nejdříve byl operátorem výrobní linky a později jsem se vypracoval až na kvalitáře a skladníka. Zde jsem pracoval více než osm hodin denně (v posledních letních prázdninách to bylo devět až deset hodin denně). Udělal jsem ale toho méně než průměrný dělník, ale pořád více než průměrný brigádník v Egstonu.Byl tedy můj pracovní výkon nějak snížený, tedy jsem invalidní?poznámka: Toto léto půjdu na brigádu do obchodu.

    Další informace